Liga Europy: Pogba zgasił Pogbę, Polacy szczęśliwi dla Krasnodaru

Przed meczem mieli jeszcze braterskie relacje. Z pierwszym gwizdkiem o nich zapomnieli...

Manchester United pokonał we Francji Saint-Etienne 1:0, a starcia Fenerbahce z Krasnodarem i Schalke 04 z PAOK-iem skończyły się remisami 1:1. Dzięki zwycięstwom w pierwszych meczach, do 1/8 finału Ligi Europy awansowały: United, Krasnodar oraz Schalke.

W starciu Saint-Etienne z Manchesterem United znów spotkało się dwóch braci. Poprzedni mecz był dla Florentina Pogby jedną wielką karuzelą, którą zaserwował jego zespołowi Zlatan Ibrahimović. W środę Szwed i brat Florentina Paul również nie zamierzali Francuzom odpuszczać. Już po pierwszej połowie Manchester United prowadził 1:0.

Wynik meczu w 17. minucie otworzył Henrich Mchitarjan, któremu doskonale z lewego skrzydła piłkę dograł Juan Mata. Ormianinowi pozostało już tylko dostawić stopę - uczynił to z pierwszej piłki, kompletnie zaskakując pilnującego bramki St. Etienne Stephane'a Ruffiera. Dziesięć minut później Mchitartjan doznał jednak urazu i musiał zastąpić go Marcus Rashford.

W drugiej połowie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Eric Bailly, ale nie przyczyniło się to do zmiany wyniku. Manchester United wygrał dwumecz 4:0, a Paul Pogba pokazał starszemu bratu co znaczy angielski futbol.

Najważniejszą dla nas informacją, jeśli idzie o mecz Fenerbahce - FK Krasnodar, był fakt, że prowadziła go polska piątka sędziowska w składzie: Paweł Raczkowski, Michał Obukowicz, Tomasz Listkiewicz, Tomasz Musiał, Tomasz Kwiatkowski.

Turcy musieli odrabiać straty z pierwszego meczu, a mimo to już w siódmej minucie stracili bramkę - zdobył ją Fiodor Smołow. Był to efekt błędu jednego z tureckich obrońców, który podał piłkę Jurijowi Gazińskiemu, a ten momentalnie wyekspediował ją do Smołowa. Napastnik nie potrzebował nawet futbolówki przyjmować - od razu skierował ją obok interweniującego Volkana Demirela.

Fenerbahce zdołało odrobić straty jeszcze przed przerwą - po kapitalnej wrzutce Jeremaina Lensa z rzutu wolnego, piłkę do bramki z bliska wpakował Brazylijczyk Josef de Souza. W drugiej połowie Turcy nie poszli jednak za ciosem i dwumecz skończył się zwycięstwem (2:1) Krasnodaru.

W meczu Schalke 04 Gelsenkirchen - PAOK Saloniki znów nie mogliśmy obejrzeć Aleksandara Prijovicia. Szwajcar grał bowiem dla Legii Warszawa w Lidze Mistrzów, dlatego nie może już w tym sezonie występować w międzynarodowych rozgrywkach UEFA.

Koledzy byłego legionisty pierwszy mecz z Niemcami przegrali 0:3, a w 23. minucie środowego starcia kolejnego gola dołożył im Alessandro Schopf. Austriak wykorzystał podanie Erika Maxima Choupo-Motinga i w sytuacji sam na sam z Panagiotisosem Glikosem nie dał mu żadnych szans.

Jeszcze przed przerwą samobójczego gola strzelił co prawda Matija Nastasić, ale w kontekście dwumeczu nie zdało się to na wiele. Po przerwie Niemcy byli już bardziej czujni i dowieźli remis do końca. Dzięki wysokiemu zwycięstwu w pierwszym meczu, to oni awansowali do 1/8 finału Ligi Europy.

Wtorkowe starcia 1/16 finału Ligi Europy:

Fenerbahce - FK Krasnodar (1:1) 1:1
Bramki: Souza 41 - Smołow 7. Pierwszy mecz: 1:0 dla Krasnodaru. Awans: Krasnodar.

Schalke 04 Gelsenkirchen - PAOK Saloniki (1:1) 1:1
Bramki: Schopf 23 - Nastasić 24 (sam.). Pierwszy mecz: 3:0 dla Schalke. Awans: Schalke.

Saint-Etienne - Manchester United (0:1) 0:1
Bramka: Mchitarjan 67. Pierwszy mecz: 3:0 dla United. Awans: United.