Memoriał Wagnera: Kanada Antigi ostatnim uczestnikiem

Siatkówka
Memoriał Wagnera: Kanada Antigi ostatnim uczestnikiem
fot. CyfraSport

Czwartym i ostatnim uczestnikiem Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który rozegrany zostanie od 11 do 13 sierpnia będzie reprezentacja Kanady. Oznacza to, że w Polsce ze swoim nowym zespołem zobaczymy selekcjonera Stephane'a Antigę.

Reprezentacja Kanady zamknęła stawkę XV edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Oznacza to, że 11-13 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie obejrzymy reprezentacje Polski, Rosji, Francji i Kanady.

 

Od grudnia selekcjonerem kanadyjskiego zespołu jest doskonale nam znany Stephane Antiga, który prowadził Biało-Czerwonych w latach 2014-2016. To z Francuzem na ławce trenerskiej zdobyliśmy mistrzostwo świata. Dla Kanady będzie to drugi występ w turnieju: poprzedni miał miejsce w IV edycji (rok 2006 - trzecie miejsce). Szanse czwartego uczestnika skomentował wiceprezes Fundacji Wagnera, Cezary Mróz.

 

- Nie przekreślałbym szans Kanadyjczyków w Memoriale. Z nową werwą i nowym trenerem mogą okazać się niespodzianką.

 

W PlusLidze występuje obecnie lub występowało wielu Kanadyjczyków, więc możliwości tamtejszego zespołu są nam doskonale znane. Na polskich parkietach występują/występowali między innymi: Gavin Schmitt, John Gordon Perrin, Frederic Winters i Jason DeRocco.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze