DrJikininki mistrzem obydwu Ameryk

E-sport
DrJikininki mistrzem obydwu Ameryk
Youtube/HS Esports

Zgodnie z tradycją, w tydzień po Mistrzostwach Europy w regionalnych zmaganiach zmierzyli się najlepsi gracze z obydwu Ameryk. W zimowym turnieju z cyklu HCT triumfował amerykański zawodnik Jace „DrJikininki” Garthright , który w finale wynikiem 3-0 pokonał Kanadyjczyka Griffina „DocPwn” Hollanda.

W rywalizacji wzięło udział 72 zawodników. Co ciekawe, do zdobycia kwalifikacji wystarczyło 13 punktów, czyli aż trzy oczka mniej niż w przypadku analogicznego, europejskiego turnieju. Na liście uczestników mogliśmy znaleźć kilku znanych na całym świecie zawodników takich jak William „Amnesiac” Barton (NRG eSports), James „Firebat” Kostesicha (Cloud9), Cong „StrifeCro” Shu (Cloud9), Jeffrey „Trump” Shin (Team SoloMid) czy Paul „Zalae” Nemeth (Luminosity). Nie zabrakło też graczy, którzy odnosili sukcesy w poprzednich edycjach Mistrzostw, żeby wymienić chociażby Edwina „HotMEOWTH” Cooka (Panda Global), Jacoba „APXVoiD” Coena, Freda „Talion” Yu, Manny’ego „Dude7597” Eckerta (NRG eSports) czy Frana „PNC” Leimontasa, W zawodach wzięła udział również masa stosunkowo rozpoznawalnych na amerykańskiej scenie graczy, a także spora grupa nadal dość anonimowych zawodników, którzy dopiero walczyli o zdobycie rozgłosu.


Podobnie jak w przypadku europejskich zawodów uczestnicy rywalizacji walczyli w formacie swiss, a awans do kolejnej rundy uzyskiwało ośmiu graczy, którzy po siedmiu pojedynkach legitymowali się najlepszym wynikiem. W tej ósemce znaleźli się wśród nich zarówno powszechnie cenieni, niesamowicie regularnie gracze w osobach wspomnianego już Amnesiaca oraz Franka „Fr0zen” Zhanga (Luminosity), weterani sceny, którzy powracają w chwale (Jeffrey „Tarei” Liu, ROOT Gaming), jak i głodni sukcesów debiutanci – DrJkininki oraz DocPwn. W ćwierćfinałach po raz pierwszy w historii zameldowało się też aż trzech graczy z Ameryki Południowej - dwójka Brazylijczyków – Leo „Leomane” Almeida i Lucas, a także Kolumbijczyk WoT (Isurus Gaming). W hitowym starciu Fr0zen w stosunku 3-1 pokonał Amnesiaca, swoje mecze wygrali także Tarei, DrJikininki oraz lider tabeli po pierwszej fazie – DocPwn.


Dość zaskakująco do finału dostała się właśnie ta ostatnia dwójka, która zmierzyła się w spotkaniu, którego stawką była wygrana w pierwszy dużym turnieju. Ostatecznie triumfował DrJikininki, który w tym turnieju korzystał z zestawienia składającego się z wojownika (PIrate Warrior), łotra (Aggro Pirate Rogue), czarnoksiężnika (Renolock) oraz szamana (Aggro Jade Shaman). Co ciekawe w porównaniu z Mistrzostwami Europy w Ameryce znacznie większym zainteresowaniem cieszył się czarnoksiężnik, którego wybrało aż siedmiu z ośmiu ćwierćfinalistów. Co zrozumiałe, żaden z najlepszych graczy nie pominął szaman (Aggro Shaman był równie popularny co Midrange Shaman), a tylko jeden zawodnik nie zdecydował się na maga (Reno Mage). Nieco rzadziej zawodnicy decydowali się na wojownika, ale nadal była to popularna klasa. Zaskakująco rzadko amerykańscy gracze wybierali natomiast łotra (tylko trzech z ośmiu ćwierćfinalistów). Talie zawodników dostępne są tutaj.


Warto wspomnieć, że wszyscy półfinaliści (DrJikininki, DocPwn, Tarei, Fr0zen) zagrają na zimowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się 23-26 marca na Bahamach.

Rafał Fiodorow
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie