39-letni Piotr Bąkowski to wielokrotny mistrz świata, Europy i Polski w formułach light-contact i full-contact. Swoją karierę zaczynał pod okiem pierwszego polskiego mistrza świata Piotra Siegoczyńskiego. Pochodzący z Piaseczna zawodnik stoczył blisko 600 pojedynków amatorskich w tych formułach, stając się jednym z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich kickbokserów. Dwukrotnie sięgał po pas amatorskiego mistrza świata, ma też na koncie 14 tytułów mistrza Polski. Jako zawodowiec zdobywał trzykrotnie tytuł mistrza świata w full-contact federacji WKSF, WTKA oraz UFR, a teraz zadebiutuje także w zawodowym K-1. Jest też cenionym szkoleniowcem, wychował wielu mistrzów kraju, Europy i świata. Ponadto Piotr Bąkowski jest jednym z autorów ogólnopolskiej kampanii „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”, działa w kilku kickbokserskich organizacjach, a w wolnym czasie oddaje się swoim pozasportowym pasjom – dziennikarstwu i fotografii podróżniczej.

 

Starszy o dwa lata od Polaka reprezentant Białorusi Vitaly Kazakou jest doskonale znany polskiej publiczności, bowiem ścierał się już z czołówką krajowych zawodników – toczył walki z Michałem Królikiem, Cezarym Zugajem czy Bartoszem Batrą. W swojej bogatej karierze mierzył się z także z takimi wojownikami, jak choćby Marko Moisar z Estonii. Trenujący w znanym klubie Condor Grodno Kazakou ma na koncie 36 zawodowych walk K-1, w których odniósł 26 zwycięstw. Do jego największych sukcesów należą tytuły mistrza Europy i mistrza Eurazji oraz pas polskiej federacji BMAF. Karierę i treningi zaczynał u słynnego szkoleniowca Alfita Hakova w Grodnie.

 

Starcie Kazakou z Bąkowskim będzie jedną z najciekawszych międzynarodowych konfrontacji na warszawskim Torwarze z uwagi na duże doświadczenie obu zawodników. Obaj chcą potwierdzić swoją wartość, a klatkoring Fight Exclusive Night im to z pewnością umożliwi. W innych pojedynkach K-1  podczas gali FEN 16 Warsaw Reloaded również nie zabraknie emocji – Arkadiusz Wrzosek zmierzy się z Arturem Bizewskim, a Marcin Szreder z Białorusinem Iharem Kamkou. Tego wieczora w klatkoringu FEN zadebiutuje również Radosław Paczuski.

 

Bilety na galę FEN 16 Warsaw Reloaded już do kupienia na Eventim.pl, KupBilet.pl oraz Ticketik.pl. Bilety VIP i zamówienia grupowe – tel. 601 877 229.