MŚ Lahti 2017: Polacy w czołówce pierwszych treningów

Zimowe
MŚ Lahti 2017: Polacy w czołówce pierwszych treningów
fot. PAP

Dawid Kubacki wygrał pierwszy trening przed sobotnim konkursem na normalnej skoczni w Lahti. W drugim treningu najlepszy był Austriak Manuel Fettner, w trzecim, Niemiec Markus Eisenbichler. Stefan Horngacher wybrał także, którzy zawodnicy wystąpią w kwalifikacjach do konkursu na skoczni normalnej. W składzie Biało-Czerwonych zabraknie Jana Ziobro i Stefana Huli.

Różnice między poszczególnymi zawodnikami podczas pierwszego treningu były minimanlne, a Kubacki o 0,2 punktu wyprzedził Johanna Andre Forfanga. Trzeci był Maciej Kot, który uzyskał identyczną notę jak Norweg. Podczas treningowych skoków nie był oceniany styl zawodników, a Kubacki wygrał rywalizację skokiem na 92,5 m. Kot odleciał co prawda metr dalej niż jego kolega z drużyny, ale uczynił to w lepszych warunkach. Na pierwszym treningu piąty był Jan Ziobro, a dziewiąty Kamil Stoch. Słabo poszło natomiast Piotrowi Żyle (40. lokata) i Stefanowi Huli (47. miejsce).

 


Dużo lepiej Żyła zaprezentował się na drugim treningu, podczas którego zajął 8. lokatę. Tym razem Kubacki uplasował się tuż za nim, ale do czołówki wskoczyli inni Biało-Czerwoni. Kamil Stoch po skoku na 96,5 m musiał uznać wyższość jedynie Manuela Fettnera, który wylądował pół metra dalej. 95 metrów dało z kolei trzecie miejsce Kotowi, który jako jedyny uplasował się na podium w obydwu treningach. Hula był 27., natomiast Jan Ziobro zajął 11. lokatę.

Podczas obu sesji treningowych przeciętnie wypadł jeden z głównych faworytów do złota - Stefan Kraft. Austriak za każdym razem plasował się w drugiej dziesiątce.

 

W trzeciej sesji treningowej najlepiej z Polaków zaprezentował się Stoch, który skokiem z 11. belki 92 m uplasował się na 6. miejscu. Maciej Kot był 15., Dawid Kubacki 17., Jan Ziobro 22., a Stefan Hula zajął 33. Najdłuższy skok w trzeciej serii z 12. belki oddał Eisenbichler - 98,5 m

 

Piątkowe kwalifikacje rozpoczną się o godz. 13.30.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie