Ranieri zwolniony z Leicester City!

Piłka nożna
Ranieri zwolniony z Leicester City!
fot. PAP

Dziewięć miesięcy temu Claudio Ranieri został okrzyknięty cudotwórcą po tym, jak poprowadził Leicester City do sensacyjnego mistrzostwa Anglii. Środowy mecz Ligi Mistrzów z Sevillą był jednak ostatnim dla Włocha. Dzień później został zwolniony.

Sezon 2015/2016 zostanie na zawsze zapamiętany przez fanów Leicester City. Nikt nie mógł spodziewać się tego, że "Lisy", które sezon wcześniej cudem utrzymały się w Premier League, będą potrafiły pokonać wszystkich bogaczy i sięgnąć po sensacyjne mistrzostwo. To przy Ranierim wielki skok jakościowy poczynili tacy piłkarze jak Jamie Vardy, Riyad Mahrez czy N'Golo Kante. Włoch przez lata był utożsamiany z tym, który zawsze jest drugi, lecz to w końcu się zmieniło. Ranieri został też wybrany najlepszym trenerem 2016 roku.

Obecny sezon nie był jednak tak kolorowy. Choć sam Ranieri wielokrotnie podkreślał, że obrona mistrzostwa jest praktycznie nierealna, to oczekiwania mogły być spore. Rzeczywistość szybko zweryfikowała Leicester. Z klubu odszedł Kante, co kompletnie rozbiło szyki tej niesamowitej maszyny, mimo że do klubu przyszło kilku ciekawych zawodników - głównie ofensywnych. Po 25. kolejkach Leicester City ma zaledwie 21 punktów i znajduje się tuż nad strefą spadkową!

Włodarze Leicester City powtarzali, że Ranieri cieszy się ich zaufaniem i nie zamierzają sięgać po drastyczne kroki. Wydawało się, że czarę goryczy może przelać środowy mecz Ligi Mistrzów z Sevillą. Hiszpanie byli zdecydowanym faworytem, lecz ostatecznie mecz zakończył się ich skromnym zwycięstwem 2:1. To oznacza, że Anglicy ciągle mają szanse na awans do ćwierćfinału.

Dzień później na stronie Leicester City pojawił się jednak komunikat o zwolnieniu Ranieriego.

To najtrudniejsza decyzja, jaką musieliśmy podjąć w ciągu siedmiu lat. Musieliśmy jednak postawić długoterminowe interesy klubu ponad osobistym sentymentem, nieważne jak silne to było - powiedział wiceprezes Leicester City Aiyawatt Srivaddhanaprabha.

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Włocha.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie