Rodak zastąpi De Giorgiego na ławce trenerskiej?

Siatkówka
Rodak zastąpi De Giorgiego na ławce trenerskiej?
fot. CyfraSport

Czy po erze Ferdinando De Giorgiego na ławce trenerskiej ZAKSY Kedzierzyn-Koźle zasiądzie kolejny Włoch? Dziennikarz "La Gazzetta dello Sport" Gianluca Pasini poinformował, że mistrzowie Polski są blisko zatrudnienia rodaka De Giorgiego - Andrei Gardiniego.

Po tym jak Ferdinando De Giorgi w grudniu został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy, włodarze ZAKSY musieli zacząć rozglądać się za szkoleniowcem, który poprowadziłby kędzierzyński klub od sezonu 2017/2018. Do tej pory nie padały jednak żadne konkretne nazwiska trenerów, którzy mogliby zastąpić Włocha. Jak zawsze znakomicie poinformowany jest jednak dziennikarz "La Gazzetta dello Sport" Gianluca Pasini, który w lakonicznym tekście podał nazwisko bardzo prawdopodobnego przyszłego trenera ZAKSY.

Według Pasiniego "miejsce De Giorgiego, który już na pewno opuści ławkę trenerską ZAKSY, wydaje się być już przeznaczone dla Andrei Gardiniego". Gardini, który jest rodakiem nowego szkoleniowca naszej kadry, prowadzi aktualnie zajmujący trzecie miejsce w Pluslidze AZS Indykpol AZS Olsztyn. Dziennikarz "La Gazzetta dello Sport" pisze również o niesamowitej formie, jaką prezentuje ekipa prowadzona obecnie przez Gardiniego. Przypomina także o tym, że ZAKSA zmierzy się już w najbliższą sobotę z AZS-em w meczu na szczycie Plusligi.

Gardini to jeden z najbardziej utytułowanych włoskich siatkarzy. Podczas swojej kariery zawodniczej zdobył 7 tytułów mistrza kraju z czterema różnymi klubami, a z włoską kadrą dzielił i rządził na światowych parkietach w latach 90-tych. Od 2014 roku jest trenerem ekipy z Olsztyna, a w latach 2011-2013 był także asystentem Andrei Anastasiego, który pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze