The World Games 2017: Ruszyła sprzedaż biletów

Inne

Wrocław jest już prawie gotowy na organizację igrzysk sportów nieolimpijskich World Games (20-30 lipca). Od czwartku do sprzedaży trafiły bilety. Ich ceny wahają się do 5 do 60 zł. Najdroższe są na zawody żużlowe, taniec i niektóre sporty walki.

„Im wcześniej jednak kupi się bilety, tym większa jest szansa na tańsze wejściówki. System jest tak skonstruowany, że im większe zainteresowanie, tym wyższe ceny” – powiedział wiceprezes spółki World Games 2017 Adam Roczek.

 

W puli jest ponad 200 tys. biletów, ale na razie jeszcze nie można zakupić tych na ceremonię otwarcia. Organizatorzy szykują coś specjalnego.

 

Impreza, jedna z największych obok igrzysk olimpijskich, w dużej mierze wykorzystuje obecną infrastrukturę Wrocławia. Uczestnicy, których będzie ponad 4 tys., zostaną zakwaterowani w akademikach – pustych w lipcu.

 

W marcu dojdzie do otwarcia basenu 50-metrowego oraz całego zaplecza. W kwietniu zostanie oddany do użytku zmodernizowany Stadion Olimpijski, gdzie odbędą się zawody żużlowe i futbolu amerykańskiego. Najpóźniej, bo w maju, gotowy będzie tor wrotkarski.

 

„Wyszliśmy z założenia, że wszystkie obiekty, jakie na tę imprezę powstaną, powinny później służyć także mieszkańcom. Wydaje mi się, że nam się to udało” – powiedział wiceprezydent miasta Wojciech Adamski.

 

Wielokrotnie podkreślał także zaangażowanie Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. „Celem tej imprezy jest nie tylko promocja Wrocławia, ale także sportu i zdrowia. Chcemy odciągnąć dzieciaki od komputerów” – zapewnił.

 

Wiceminister sportu Jarosław Stawiarski ma nadzieję, że polska reprezentacja wywalczy dużo medali.

 

„Wspieraliśmy każdy związek, więc liczymy na walkę. To będzie wielkie wydarzenie medialne, a patronem został szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach. Wrocław zaistnieje w stu kilkunastu krajach na świecie. To olbrzymia promocja” – uważa.

 

Organizatorów World Games wsparł też PKOl.

 

„Gdy byłem cztery lata temu w Kolumbii na tego typu imprezie, rzuciło mi się w oczy, że reprezentacja Polski była niejednolicie ubrana. Brakowało zatem odpowiedniej koordynacji. My mamy w tym zakresie olbrzymie doświadczenie i postanowiliśmy pomóc” – powiedział prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.

 

Dzień przed ceremonią otwarcia – 19 lipca – odbędzie się także uroczyste ślubowanie całej polskiej ekipy. Ambasadorem imprezy został w czwartek mistrz świata we wspinaczce sportowej na czas Marcin Dzieński.

 

„Chciałbym wszystkim podziękować za wsparcie, jakie otrzymujemy. To dla wspinaczki najważniejsza impreza i chyba ostatnie World Games, w jakim wystąpimy, ponieważ od 2020 roku stajemy się dyscypliną olimpijską. To dla nas ogromna szansa na to, by teraz pokazać wszystkim Polakom, na czym ten sport polega. Mamy zakwalifikowanych dziewięcioro zawodników i liczymy na wiele medali” – wspomniał.

 

World Games we Wrocławiu odbędą się w dniach 20-30 lipca.

 

Rodzaje biletów:

 

Bilet normalny

 

Bilet ulgowy 50% - dla uczniów, studentów, emerytów po 60 roku życia

 

Bilet VIP

 

Bilet rodzinny - 3 rodzaje: 2+3, 2+4, 2+5

 

Karnet normalny - 1 bilet na wszystkie zawody danej dyscypliny

 

Karnet ulgowy - 1 bilet na wszystkie zawody danej dyscypliny dla osób uprawnionych do zniżki

 

Dodatkowe ulgi:

 

Osoby niepełnosprawne - płacą 50% wartości biletu na daną dyscyplinę, asystent osoby niepełnosprawnej płaci za bilet jedynie 1 zł

 

Dzieci do lat 6 - wstęp darmowy.

 

Link do platformy eBilet.pl, za pośrednictwem której można nabyć bilety, TUTAJ.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie