Broda prezesa GKS Tychy zagrożona!

Hokeiści GKS Tychy walczą nie tylko o mistrzostwo Polski, ale i zmianę wizerunku prezesa klubu Grzegorza Bednarskiego, który zadeklarował, że po zdobyciu złota pozwoli ogolić swoją pokaźną brodę. „Moja broda za wasze mistrzostwo” – powiedział zawodnikom.

„Przyjmujemy zakład, przyjdziemy po nią” – zadeklarował kapitan tyszan Michał Kotlorz. Bednarski przypomniał, że zdobycie tytułu jest głównym celem postawionym drużynie przed sezonem.

„Motywacja w zespole jest ogromna, a zakład na pewno będzie dodatkowym impulsem. Akcja ma równocześnie zachęcić kibiców do wspierania GKS Tychy także swoim zarostem. Zgodnie z tradycją, podczas play off hokeiści się nie golą, dlatego do zabawy zapraszamy naszych fanów” – dodał prezes.

Tyszanie wygrali sezon zasadniczy i zrobili krok w kierunku realizacji celu, wygrywając u siebie dwa pierwsze mecze ćwierćfinałowe z Tauron KH GKS Katowice w rywalizacji do czterech wygranych. Kolejne dwa odbędą się w sobotę i niedzielę w Katowicach.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy:

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Bramki: 1:0 Jarosław Rzeszutko (22), 2:0 Miroslav Zatko (39), 2:1 Kalvis Ozols (40), 3:1 Jakub Witecki (45), 4:1 Jakub Witecki (60).

Kary: po - 12 minut. Widzów: 2 000.

Drugi mecz ćwierćfinałowy:

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 2:0 (1:0, 0:0, 1:0).

Bramki: 1:0 Adam Bagiński (8), 2:0 Michał Kotlorz (50).

Kary: GKS Tychy - 24 minuty w tym Miroslav Zatko 10 minut za niesportowe zachowanie, GKS Katowice - 32 minuty w tym Ryan Barlock 10 za niesportowe zachowanie. Widzów: 2 450.

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw): 2-0 dla GKS Tychy.