KSW 38: Znamy prawie całą kartę walk!

Sporty walki
KSW 38: Znamy prawie całą kartę walk!
fot.KSW

Federacja KSW ogłosiła siedem kolejnych pojedynków, które obok walki wieczoru Artur Sowiński vs Łukasz Chlewicki odbędą się na KSW 38. Studyjna gala, która poprzedzi największe wydarzenie w historii europejskiego MMA - KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym, odbędzie się 7 kwietnia w Warszawie.

W kategorii piórkowej zobaczymy po raz drugi młodych zawodników, którzy dobrze pokazali się w swoich debiutach w Federacji KSW. Roman Szymański (9-3, 1 KO, 3 Sub) przez ponad czternaście minut toczył znakomitą wojnę z Sebastianem Romanowskim na KSW 37: Circus of Pain, by na 2 sekundy przed końcem walki poddać rywala duszeniem zza pleców. Na tej samej gali Denilson Neves de Oliveira (11-4, 5 KO, 2 Sub) postawił bardzo trudne warunki Filipowi Wolańskiemu, ale nieznacznie przegrał z Polakiem decyzją sędziów.

Na KSW 38 fani zobaczą też powracającego po ponad roku do walki Anzora Azhieva (6-2, 1 KO, 1 Sub). 26-latek ostatni raz walczył na KSW 33, kiedy to zdominował i poddał wymagającego Vaso Bakocevicia. Zawodnik WCA Fight Team zawalczy w limicie do 61 kilogramów, który po raz pierwszy w historii pojawi się w KSW.

Po ponad roku przerwy fani KSW zobaczą również Łukasza Bieńkowskiego (4-1, 2 KO). „Polski Wanderlei” na KSW 33 po bardzo emocjonującej walce pokonał Piotra Wawrzyniaka, a w pozostałych zawodowych pojedynkach pokazywał, że każdy powinien liczyć się z jego potężną siłą ciosu.

Niepokonanego w KSW Kamila Szymuszowskiego (15-4, 2 KO, 4 Sub) w kategorii lekkiej przywita utalentowany Rosjanin, Marif Piraev (13-1-1, 3 KO, 7 Sub). „Szymek” zadebiutował w KSW w maju 2015 roku, kiedy to pokonał byłego mistrza wagi lekkiej Macieja „Irokeza” Jewtuszkę. Później łodzianin dołożył jeszcze wygrane z Davidem Zawadą i Mindaugasem Verzbickasem. Teraz 27-latek postanowił zejść wagę niżej, a tam zmierzy się z „Piranią”. 25-latek z Moskwy skończył już służbę wojskową, która uniemożliwiała mu walczenie w ostatnich dwóch latach, i znów zawita do KSW. Piraev miał okazję walczyć już dla największej europejskiej organizacji podczas KSW 32: Road to Wembley, ale tam pierwszą zawodową porażkę zadał mu aktualny mistrz Mateusz Gamrot.

Nieobliczalny i niepokonany w KSW Grzegorz Szulakowski (7-1, 1 KO, 4 Sub) stanie przed dużym wyzwaniem w postaci ostatniego pretendenta do tytułu w wadze lekkiej, Renato Gomesa Gabriela (20-9, 12 KO, 4 Sub). „Szuli” przedstawił się kibicom KSW poddaniem Patryka Grudniewskiego na KSW 31, a na KSW 36 dołożył do rekordu zwycięstwo z Bartłomiejem Kurczewskim. „Pezinho” zadebiutował w okrągłej klatce na KSW 36, kiedy to stanął naprzeciw „Gamera” i mimo porażki pokazał, że może zamieszać w KSW.

Kolejnym pojedynkiem w kategorii piórkowej będzie starcie szczecińskiego Berserkera Sebastiana Romanowskiego (11-7, 4 KO, 2 Sub) z poznańskim Ankosiakiem Łukaszem Rajewskim (6-2, 5 KO). „Raju” zadebiutował w KSW już w 3 zawodowej walce, jednak musiał uznać wyższość weterana Łukasza Chlewickiego. Później poznaniak uległ jeszcze Jakubowi Kowalewiczowi, ale odbudował się passą 5 walk bez porażki poza Federacją KSW i teraz wraca, by skrzyżować rękawice ze znanym z widowiskowego stylu i nieustępliwości Romanowskim.

Na KSW 38 nie zabraknie też utalentowanych i niepokonanych zawodników, którzy stawiają w zawodowych walkach dopiero pierwsze kroki. W pojedynku w kategorii lekkiej naprzeciw siebie staną Maciej Kazieczko (2-0 1 KO) i Tomasz Matusewicz (2-0, 2 KO).

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze