Legia zarobiła fortunę na występach w Europie!

Piłka nożna
Legia zarobiła fortunę na występach w Europie!
fot. Cyfrasport

Mimo, że nadszedł kres występów Legii Warszawa w europejskich pucharach, to mistrzowie Polski nie mogą mieć powodów do narzekań. Jeśli chodzi o finanse, sezon 2016/17 jest rewelacyjny dla warszawskiego klubu.

Dwumecz z Ajaksem Amsterdam w ramach 1/16 finału Ligi Europy pozostawił poczucie ogromnego niedosytu. Stołeczny zespół okazał się minimalnie słabszy od utytułowanego holenderskiego klubu. Ostatecznie ekipie Jacka Magiery zabrakło jednego gola do awansu.

Jeśli chodzi o kwestie finansowe to dla Legii jest to lukratywny rok. Klub ze stolicy Polski zarobił blisko 18 milionów euro. Złożyły się na to: 12 mln 700 tys., czyli wypłata za sam udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów, pół miliona euro wypłacono za remis z Realem Madryt (3:3), a następnie 1,5 mln legioniści zainkasowali za pokonanie Sportingu Lizbona (1:0). Ponadto, trzeba pamiętać, że klub z Łazienkowskiej 3 zarobił 2 mln 750 tys. za grę w eliminacjach do elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów.

Skromna wygrana z portugalską ekipą pozwoliła Legii na uczestnictwo w 1/16 finału Ligi Europy. Za sam udział na tym etapie aktualnie trzecia siła Lotto Ekstraklasy otrzymała pół miliona euro. Tym samym Legia "podniosła" z murawy prawie 18 mln euro, co w przeliczeniu na złotówki daje zawrotną sumę około 78 milionów złotych.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze