WGP: Chiny gospodarzem turnieju finałowego "Elity"

Siatkówka
WGP: Chiny gospodarzem turnieju finałowego "Elity"
fot. PAP/EPA

Chińskie Nanjing gospodarzem turnieju finałowego World Grand Prix pierwszej dywizji – ogłosiła w piątek Światowa Federacja Piłki Siatkowej. Final Six siatkarek rozegrane zostanie w dniach od 2 do 6 sierpnia.

Oznacza to, że w Final Six 25. edycji żeńskiego odpowiednika Ligi Światowej w Olympic Sport Center zagrają mistrzynie olimpijskie z Rio, reprezentacja Chin.

 

 

"Liczę na wielkie wydarzenie w sierpniu. Jestem pewien, że chińscy fani będą zadowoleni, że zobaczą swoją drużynę w akcji, po zwycięstwie na igrzyskach w  Rio, która powinna gwarantować ekscytujące wydarzenie dla uczestników, widzów i telewizyjnych i internetowych widzów" - powiedział prezydent FIVB, Ary Graca.

 

W ubiegłorocznej edycji, której finał rozgrywany był w Bangkoku zwyciężyły reprezentantki Brazylii.

 

Chiny siedmiokrotnie były organizatorem turnieju finałowego, po raz ostatni w 2012 roku w Ningbo, gdzie najlepsze były Amerykanki. Chiny mają nadzieję zdobyć drugi w swojej historii tytuł w World Grand Prix, po pierwszy sięgnęły we włoskiej Andrii w 2003 roku.

 

Nanjing jest stolicą prowincji Jiangsu i drugim co do wielkości miastem we wschodnich Chinach, z populacją prawie 10 milionów mieszkańców. Miasto gościło w 2014 roku Igrzyska Olimpijskie młodzieży.

 

Turnieje drugiej i trzeciej dywizji zostaną rozegrane odpowiednio w Czechach i Australii.

ask, Polsat Sport, fivb.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze