Asseco Resovia Rzeszów - Łuczniczka Bydgoszcz. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Asseco Resovia Rzeszów - Łuczniczka Bydgoszcz. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Michal Stanczyk/Cyfrasport

W spotkaniu 24. kolejki PlusLigi wicelider tabeli Asseco Resovia podejmie na własnym terenie zespół z Bydgoszczy. Transmisja spotkania Asseco Resovia Rzeszów - Łuczniczka Bydgoszcz od godziny 20:00 w Polsacie Sport.

Rzeszowianie w poprzednim ligowym spotkaniu na wyjęździe nie bez problemów, pokonali GKS Katowice 3:2. Lecz w ubiegłą sobotę stracili ważne punkty w starciu z zespołem Jastrzębskiego Węgla. We własnej hali przegrali 1:3 i nadal są wiceliderami tabeli, ale mają tyle samo punktów co trzeci Indykpol ASZ Olsztyn i czwarta drużyna z Jastrzębia Zdroju. Jeśli chcą zachować drugą pozycję przef fazą play-off, nie mogą pozwolić sobie na potknięcie w sobotę.

 

Postawa Łuczniczki w tym sezonie nie zachwyca. Zajmują 13. lokatę w tabeli i muszą uważać i szukać punktów, aby nie spaść niżej, bo 14. BBTS Bielsko-Biała ma tyle samo „oczek” (maja po 19 punktów). Bydgoszczanie w środę ponieśli porażkę w spotkaniu z mistrzami Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Niezadowolenie władz klubu z wyników podkreśla także zamiana trenera. W starciu z ZAKSĄ w roli szkoleniowca Łuczniczki zadebiutował Dragan Mihailowić, który zastąpił na stanowisku Piotra Makowskiego. Nowy trener bydgoszczan przyczyny słabych wyników dopatruje się w braku doświadczenia zespołu. - Trzeba grać jak najwięcej takich spotkań jak to z ZAKSĄ, popełniać błędy, potem trenować ciężko, korygować je, oglądać masę nagrań ze swoich spotkań, wyłapywać poszczególne uchybienia – powiedział trener.

 

Pierwsze spotkanie obu ekip w rundzie zasadniczej zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Resovii 3:0. MVP spotkania w Bydgoszczy wybrany został Gavin Schmitt, który teraz jednak zmaga się z problemami zdrowotnymi.

 

Transmisja meczu Asseco Resovia Rzeszów - Łuczniczka Bydgoszcz od godziny 20:00 w Polsacie Sport. Komentują: Marcin Lepa i Wojciech Drzyzga.

ask, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze