Łuczniczka rozbita w Rzeszowie. Trzy krótkie sety dla Asseco Resovii

Siatkówka

Gdyby dorobek punktowy siatkarzy z Bydgoszczy przemnożyć przez dwa, to i tak traciliby aż kilkanaście oczek do Resovii. O przepaści dzielącej oba zespoły dużo mówi też statystyka wygranych i przegranych. Po 23 kolejkach bilans Asseco Resovii wynosił 18-5; bilans Łuczniczki 5-18.

Kibice Łuczniczki żadnych powodów do optymizmu przed sobotnim starciem z wiceliderem PlusLigi nie mogli również szukać w pierwszym w tym sezonie starciu z rzeszowianami. W listopadzie Asseco Resovia wygrała bowiem bez najmniejszych problemów 3:0.

I choć w sporcie nikomu szans przed rozpoczęciem rywalizacji odbierać nie należy, to tym razem Łuczniczka była po prostu skazana na porażkę. Wyrok został przez podopiecznych Andrzeja Kowala wykonany bez zbędnej zwłoki.

Przewagę gospodarzy najwyraźniej widać było w ataku. Statystyka "punkty zdobyte atakiem" była dla Łuczniczki bezwzględna. 16:9 w pierwszym secie, 18:13 w drugim, :  w trzecim. Wobec takiej dysproporcji, fakt, że w pozostałych elementach liczby wyglądały dla przyjezdnych całkiem przyzwoicie nie miał znaczenia.

Po meczu właściwie bez historii siatkarze z Rzeszowa wygrali 3:0 i w spokoju mogą szykować się do następnego spotkania. A w 25. kolejce już tak łatwo nie będzie. Rzeszowian czeka bowiem wyjazd do Olsztyna i starcie z absolutną rewelacją sezonu Indykpolem AZS. Ten niezwykle ciekawie zapowiadający się mecz Indykpol AZS Olsztyn kontra Asseco Resovia pokażemy w sobotę 4 marca od godziny 14.45 w Polsacie Sport.


PlusLiga, 24. kolejka

Asseco Resovia - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0
(25:17, 25:21, 25:13)

Resovia: Fabian Drzyzga, Thibault Rossard, Piotr Nowakowski, John Gordon Perrin, Jochen Schoeps, Marcin Możdżonek - Mateusz Masłowski (libero) – Thomas Jaeschke, Lukas Tichacek

Łuczniczka: Piotr Sieńko, Milan Katic, Jan Nowakowski, Bartosz Filipiak, Igor Yudin, Mateusz Sacharewicz - Mateusz Czunkiewicz (libero) – Marcel Gromadowski, Patryk Szczurek, Jakub Rohnk

Sędziowie: Jacek Litwin i Maciej Twardowski.  MVP: Jochen Schoeps.

SZYFR, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie