MŚ Lahti 2017: Kraksa tuż po stracie biegu łączonego, polała się krew

Na trasie biegu łączonego pań na mistrzostwach świata w Lahti, zderzyło się kilka zawodniczek. Najbardziej ucierpiała Rosjanka, Anna Medvedeva.

Zaraz po starcie biegu doszło do kraksy. Na podbiegu jako pierwsza przewróciła się Viktoria Carl, a chwilę później na Niemkę wywracały się kolejne zawodniczki. Ostatecznie ucierpiało aż sześć biegaczek.

W całej sytuacji najbardziej poszkodowana została Anna Medvedeva. Rosjanka zderzyła się z koleżanką z drużyny i została uderzona kijkiem w twarz. Choć z rany polała się krew zawodniczka nie zeszła z trasy i ukończyła bieg na 33. pozycji (3 min 44 sek. straty).

Złoty medal w biegu łączony (7,5 km + 7,5 km) zdobyła Norweżka Marit Bjoergen. Druga była Finka, Krista Parmakoski, trzecie miejsce zajęła Szwedka Charlotte.