MŚ Lahti 2017: Sensacyjny medal Polaka? Kubacki czarnym koniem!

Zimowe
MŚ Lahti 2017: Sensacyjny medal Polaka? Kubacki czarnym koniem!
fot. PAP

O tym, że Kamil Stoch i Maciej Kot są w gronie faworytów do zdobycia medalu mistrzostw świata wiedzą wszyscy. Czarnym koniem Stefana Horngachera jest jednak Dawid Kubacki. Skoczek z Nowego Targu znakomicie czuje się na normalnych obiektach i w sobotnich zawodach będzie chciał sprawić niespodziankę.

Stoch i Kot pokazali w seriach treningowych oraz w kwalifikacjach, że są obok Stefana Krafta czy Daniela Andre Tande głównymi faworytami do złota w sobotnim konkursie na skoczni Salpausselka HS 100. Do walki o tytuł bez wątpienia włączą się również Niemcy. Andreas Wellinger i Markus Eisenbichler są największymi nadziejami na krążek naszych zachodnich sąsiadów.  Powrót do mistrzowskiej formy sygnalizuje również Słoweniec, Peter Prevc.

 

Na każdej wielkiej imprezie zdarzają się jednak niespodzianki. Było tak chociażby na igrzyskach olimpijskich w Turynie w 2006 roku, kiedy sensacyjnym mistrzem został Norweg, Lars Bystoel. W Lahti czarnym koniem bez wątpienia jest Dawid Kubacki. Polak już na poprzednich imprezach pokazywał, że na skoczniach o punkcie konstrukcyjnym usytułowanym na 90. metrze czuje się bardzo dobrze. Były to jednak tylko treningi. W skokach konkursowych skoczek z Nowego Targu nie radził sobie z presją.

 

Teraz może być zupełnie inaczej. Kubacki nadal ma bardzo mocne wybicie, co jest bardzo ważne na normalnych skoczniach, ale przede wszystkim jest już bardziej doświadczonym skoczkiem. Na treningach plasował się w czołówce. Drugą serię nawet wygrał! Podobnie było w kwalifikacjach, w których nie miał sobie równych. Oczywiście trzeba pamiętać o wynikach pierwszej dziesiątki PŚ. Choć z czołówki jedynie Kamil Stoch i Stefan Kraft skoczyli dalej od Kubackiego.

 

Prognostyk przed sobotnim konkursem mistrzowskim jest dobry. Trzech Polaków z szansą na medal plus nieobliczalny Piotr Żyła, który również nie zawodził na treningach, a w kwalifikacjach był tuż za Kubackim. Czekamy więc na polski wieczór w Lahti.

 

Program MŚ - sobota 25 lutego:

bieg kobiet łączony 7,5+7,5 km (godz. 11.00)
bieg mężczyzn łączony 15+15 km (13.30)
skoki mężczyzn HS 100 (konkurs 16.30)

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie