Prezydent Duda o skoczkach: Panowie, głowa do góry!

Inne
Prezydent Duda o skoczkach: Panowie, głowa do góry!
fot. CyfraSport

Konkurs na skoczni normalnej podczas MŚ w Lahti zakończył sie pechowo dla polskich zawodników. Dwóch z nich - Kamil Stoch i Maciej Kot, zajęło miejsce tuż za podium. Nadzieję w serca Polaków wlał Prezydent RP Andrzej Duda. - Panowie, głowa do góry medale są w zasięgu! - napisał Duda na Twitterze.

Złoto i srebro było w sobotni wieczór poza zasięgiem Polaków, a pasjonującą walkę o zwycięstwo stoczyli Stefan Kraft i Andreas Wellinger. Ostatecznie triumfował Austriak, który wyprzedził rywala z Niemiec o 2 punkty. Biało-Czerwonym została więc tylko walka o trzecie miejsce na podium, ale to rzutem na taśmę zgarnął Marcus Eisenbichler wyprzedzając Stocha o 1,1 punktu. Skoczek z Zębu był czwarty i bezpośrednio wyprzedził Macieja Kota, który zakończył zawody na piątej lokacie.

Przed konkursem Polacy stawiani byli w roli faworytów do medali, dlatego brak żadnego krążka na skoczni normalnej można potraktować jako porażkę. Brak sukcesu nie zmartwił jednak Andrzeja Dudy, który na Twitterze stwierdził, że wszystko będzie można odrobić w kolejnych konkursach. - Podziękowania za walkę w Lahti dla Kamila Stocha i Ekipy. Panowie, głowa do góry medale są w zasięgu! Trzymamy kciuki za kolejne konkursy! - napisał Prezydent RP.

 


Polscy skoczkowie będą jeszcze mieli dwie szanse na medale podczas MŚ Lahti 2017. W czwartek 2 marca rozegrany zostanie konkurs indywidualny na dużej skoczni, natomiast dwa dni później rozdane zostaną krążki w rywalizacji drużynowej.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.