Przebił rekordy Pelego i Romario! 2000 goli Anglika

Piłka nożna
Przebił rekordy Pelego i Romario! 2000 goli Anglika
fot. Twitter

Mimo, że nie grał nigdy na wysokim poziomie, to zapewne usłyszy o nim wielu. Mark ”Rappo” Rapsey przeszedł niedawno do historii strzelając gola numer ”2000” w swojej karierze. Prawie 50-letni zawodnik myśli już jednak nad zakończeniem przygody z piłką.

Kiedy w 1981 Rapsey zaczynał karierę na świecie nie było ani Lionela Messiego, ani Cristiano Ronaldo. Legendarny Romario, który pod koniec kariery zarzekał się, że zdobył 1000 bramek, był niemalże jego rówieśnikiem. Oczywiście nad osiągnięciem Brazylijczyka do dziś główkują historycy piłkarscy, podobnie jest w przypadku Pelego, któremu niektórzy przypisują 1281 trafień w karierze. Wyczyn Anglika jest dużo bardziej okazały.  

 

Strzelać zaczął w wieku 13 lat, a gdy skończył trzydziestkę na swoim koncie miał już pierwszy tysiąc. Oczywiście świadków 2-tysięcznej bramki nie było za wielu. Ekipa 49-latka Wadebridge Town Veterns grała z Lanreath w rozgrywkach Non-League (rozgrywki amatorskich drużyn zorganizowanych w ligi). W pewnym momencie sędzia odgwizdał rzut karny, a do piłki podszedł nie kto inny jak Rapsey.

 

 

– Byłem nieco zdenerwowoany. Nie chciałem zrobić z siebie głupka, bo na trybunach byli kibice. Poza tym na bramce stał Dave McGhee – były golkiper Brendtford, którego nie widziałem 15 lat! Trochę się ze mną przekomarzał, próbował mnie zmylić, ale szczęśliwie udało się strzelić – stwierdził Anglik.

 

- W kwietniu skończę 50 lat, zostało nam mało meczów do rozegrania, więc po sezonie pewnie zakończę karierę. Potem zagram pewnie jeszcze w jakiś charytatywnych spotkaniach – zakończył piłkarz, który po spotkaniu otrzymał pamiątkową statuetkę.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze