Sporty walki

Zimnoch - Mollo II. Skrót walki (WIDEO)

Zimnoch walczył inaczej niż w pierwszym starciu, wiedząc, że nie może dać się wciągnąć w grę proponowaną przez Mollo. To dało mu efekt pod koniec drugiej rundy, kiedy to po kapitalnym prawym sierpowym Amerykanin wylądował na deskach. Widać było, że jest oszołomiony, co też Polak starał się wykorzystać w kolejnych rundach, lecz po jakimś czasie jego rywal doszedł do siebie. Szósta runda załatwiła jednak walkę - Mollo po raz kolejny został trafiony i do kolejnego starcia już nie wyszedł.

- Mogę walczyć ze Szpilką, jeśli promotorzy chcą takiej walki - powiedział po walce Zimnoch.

Zwycięstwo zapisał też na koncie Kamil Szeremeta, który na dystansie ośmiu rund pewnie wypunktował Jose Antonio Villalobosa. Argentyńczyk nie był tym samym zawodnikiem, co w pojedynku z Patrykiem Szymańskim na Polsat Boxing Night i łatwo dawał się trafiać Polakowi.

Spore problemy w drugiej rundzie walki z Elmo Trayą miał Michał Syrowatka, który znajdował się na skraju liczenia, lecz poza tym krótkim epizodem, pokazał się z niezłej strony. Przede wszystkim kapitalnie pracował lewym prostym, a ostatecznie wykończył przeciwnika w siódmej rundzie.

 

Wyniki:

Walka wieczoru:
Kategoria ciężka: Krzysztof Zimnoch (21-1-1, 14 KO) pokonał przez techniczny nokaut po szóstej rundzie Mike'a Mollo (21-7-1, 13 KO)

Kategoria średnia: Kamil Szeremeta (15-0, 2 KO) pokonał jednogłośnie na punkty (79:73, 79:73, 78:74) Jose Antonio Villalobosa (9-4-2, 5 KO)

Kategoria super półśrednia: Michał Syrowatka (17-1, 6 KO) pokonał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie Elmo Trayę (11-3, 8 KO)
Kategoria półciężka: Paweł Stępień (6-0, 5 KO) pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Artema Redko (21-6-3, 12 KO)
Kategoria super lekka: Tomasz Król (4-1-1, 1 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty (58:56, 58:56, 55:58) Kamila Młodzińskiego (8-1-2, 5 KO)

:
Zapis relacji

Witamy w relacji na żywo z gali w Szczecinie!

Karta walk gali w Szczecinie:

Walka wieczoru:
Kategoria ciężka: Krzysztof Zimnoch (20-1-1, 13 KO) - Mike Mollo (21-6-1, 13 KO); 10 rund

Kategoria średnia: Kamil Szeremeta (14-0, 2 KO) - Jose Antonio Villalobos (9-3-2, 5 KO); 8 rund
Kategoria super półśrednia: Michał Syrowatka (16-1, 5 KO) - Elmo Traya (11-2, 8 KO); 8 rund
Kategoria półciężka: Paweł Stępień (5-0, 4 KO) - Artem Redko (21-5-3, 12 KO); 8 rund
Kategoria półśrednia: Tomasz Król (3-1-1, 1 KO) - Kamil Młodziński (8-0-2, 5 KO); 6 rund
Kategoria ciężka: Łukasz Różański (4-0, 3 KO) - Laszlo Toth (21-14, 15 KO); 4 rundy

Jesteśmy już na Polsacie Sport Fight. Gośćmi Mateusza Borka w studiu są Maciej Miszkiń oraz Tomasz Babiloński.

Karta walk na pewno jest ciekawa, a przed polskim pięściarzami, którzy wystąpią w trzech ostatnich walkach, trudne wyzwania.

Galę skomentują Andrzej Kostyra oraz Andrzej Gmitruk.

Czas na pierwszą walkę dzisiejszego wieczoru!

Kategoria półśrednia i...

Tomasz Król (3-1-1, 1 KO) - Kamil Młodziński (8-0-2, 5 KO); 6 rund

Tomasz Król (3-1-1, 1 KO) - Kamil Młodziński (8-0-2, 5 KO) 1 RUNDA, 10:9 Młodziński

Młodziński od początku był bardzo agresywny i aktywny, co było dobrym rozwiązaniem na pasywność Króla. Dwoma lewymi sierpowymi potrafił zaskoczyć Króla, który przebudził się w drugiej połowie rundy.

Tomasz Król (3-1-1, 1 KO) - Kamil Młodziński (8-0-2, 5 KO) 2 RUNDA, 10:9 Król

Król miał za sobą publiczność, co na pewno dodawało mu skrzydeł. Na początku rundy zaskoczył Młodzińskiem cofaniem się na liny i szybką kontrą sierpowym. To właśnie kontratak był pomysłem na drugą rundą i trzeba przyznać, że Królowi wychodziło to bardzo dobrze. W pewnym momencie zdobył się nawet na lekką prowokację, zachęcając rywala do kolejnych ataków.

Tomasz Król (3-1-1, 1 KO) - Kamil Młodziński (8-0-2, 5 KO) 3 RUNDA, 10:9 Król

Młodziński jakby nie miał pomysłu na zranienie Króla. Kiedy tylko atakuje, to łatwo wyłapuje kolejne ciosy z kontry. Z kolei kiedy zbiera się do ataku, to zbiera celne lewe. Król ma dzisiaj dobre oko do wyprowadzania ciosów, co sprawia, że na pewno czuje się coraz lepiej.

Tomasz Król (3-1-1, 1 KO) - Kamil Młodziński (8-0-2, 5 KO) 4 RUNDA, 10:9 Król

Przez pierwsze pół minuty narożnik Króla przypominał mu o trzymaniu gardy. Runda całkiem wyrównana, ale brakowało zrywów, większość ciosów trafiała jednak w powietrze.

Tomasz Król (3-1-1, 1 KO) - Kamil Młodziński (8-0-2, 5 KO) 5 RUNDA, 10:8 Król

Młodziński starał się spychać Króla na liny, ale to nie było takie łatwe. W pewnym momencie łuk brwiowy Króla został rozcięty, a stało się tak po zetknięciu z głową Młodzińskiego, za co zawodnik otrzymał ostrzeżenie. Król wrócił do walki i dobrze punktował przeciwnika.

Tomasz Król (3-1-1, 1 KO) - Kamil Młodziński (8-0-2, 5 KO) 6 RUNDA, 9:9

Dla odmiany to Król został również ukarany ostrzeżeniem za cios po komendzie "stop". Dużo nerwowości w ostatniej rundzie, Młodziński wiedział, że jedyną szansą jest znokautowanie przeciwnika, lecz dla Króla była to dobra sytuacja, gdyż mógł skupić się na kontrowaniu.

Tomasz Król (4-1-1, 1 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty (58:56, 58:56, 55:58) Kamila Młodzińskiego (8-1-2, 5 KO)

Nie zwalniamy tempa, czas na kolejną walkę!

Waga półciężka i...

Paweł Stępień (5-0, 4 KO) - Artem Redko (21-5-3, 12 KO); 8 rund

Paweł Stępień (5-0, 4 KO) - Artem Redko (21-5-3, 12 KO) 1 RUNDA, Stępień przez TKO

Trudna jest to walka dla Stępnia, gdyż w tym tygodniu zmarł jego tata. Po zaledwie trzydziestu sekundach Redko po raz pierwszy wylądował na deskach. Ukrainiec nie miał nic do powiedzenia, a Stępień spokojnie ruszyl do kolejnych ataków. Szybko zepchnął rywala na liny i tam zasypał gradem ciosów. Raz na góre, raz na dół, aż w końcu sędzia musiał przerwać walkę. Stępień udowodnił, że ma wielki talent!

A teraz starcie kobiet w boksie olimpijskim

Sylwia Kusiak - Wiktoria Kebikowa

Sylwia Kusiak - Wiktoria Kebikowa 1 RUNDA

Białorusinka atakowała częściej, Kusiak biła z kolei bardzo precyzyjnie. Dobrze szczególnie wyglądał jej lewy prosty. Czekamy na rozwój wydarzeń!

Sylwia Kusiak - Wiktoria Kebikowa 2 RUNDA

Kebikowa znowu dyktowała tempo, lecz Kusiak dobrze odpowiadała. Agresja Białorusinki może jednak przynieść jej uznanie ze strony sędziów.

Sylwia Kusiak - Wiktoria Kebikowa 3 RUNDA

Białorusinka dalej starała się wywierać presję, ale nie miała już tyle sił, co w poprzednich rundach. Kusiak starała się bić pojedynczymi ciosami i od razu robić krok w tył. Walka bardzo równa, czekamy na decyzję.

 

Sylwia Kusiak zremisowała z Wiktorią Kebikową.

Wracamy do studia! Z Mateuszem Borkiem są Maciej Miszkiń oraz Tomasz Babiloński.

Kolejna walka!

Michał Syrowatka (16-1, 5 KO) - Elmo Traya (11-2, 8 KO)

Michał Syrowatka (16-1, 5 KO) - Elmo Traya (11-2, 8 KO) 1 RUNDA, 10:8 Syrowatka

Traya pokazał się z dobrej strony w starcu z Runowskim, ale z Syrowatką nie ma tak łatwo! Polak bardzo szybko zaskoczył Filipińczyka lewym sierpowym nad opuszczoną ręką. Traya padł na deski, a później walczył o przetrwanie. I przetrwał.

Michał Syrowatka (16-1, 5 KO) - Elmo Traya (11-2, 8 KO) 2 RUNDA, 10:9 Traya

To, co rzuca się w oczy, to wielka mobilność Syrowatki. Wydawało się, że ma wszystko pod kontrolą, aż Traya nagle trafił prawym sierpowym. To kompletnie zaskoczyło Polaka, który przez prawie minutę był niemal nieprzytomny! Był blisko liczenia i skupił się na klinczu. Traya wyprowadził jeszcze kilka ciosów, ależ zmiana przebiegu tego pojedynku!

Michał Syrowatka (16-1, 5 KO) - Elmo Traya (11-2, 8 KO) 3 RUNDA, 10:8 Syrowatka

Syrowatka miał wyprzedzać lewym prostym rywala i to mu się udawało. Polak szybko wrócił do siebie i dyktował warunki, by w końcu posłać Trayę na deski. Bardzo mądrze rozgrywał tę rundę Syrowatka - boksował na dystans, nie wpadał na rywala z ciosami, a to dało dobry efekt.

Michał Syrowatka (16-1, 5 KO) - Elmo Traya (11-2, 8 KO) 4 RUNDA, 10:9 Syrowatka

Traya podszedł do Polaka z większym szacunkiem, już tak otwarcie nie atakował, a i tak co chwila otrzymywał lewe proste. Ta taktyka ewidentnie przynosi Syrowatce efekt. Filipińczyk nie jest w stanie nic zrobić, bo Polak bardzo szybko kontruje jego próby ataków. Świetna runda dla Syrowatki.

Michał Syrowatka (16-1, 5 KO) - Elmo Traya (11-2, 8 KO) 5 RUNDA, 10:9 Syrowatka

Traya wzmocnił gardę, już ciosy Syrowatki tak często nie dochodzą, ale jednak to Polak ma przewagę. Filipińczyk nie ma pomysłu na skrócenie dystansu, wobec czego nie wyprowadza skutecznych ataków. Syrowatka za to czuje się już pewnie i konsekwentnie dokłada ataki kombinacjami. Do końca trzy rundy.

Michał Syrowatka (16-1, 5 KO) - Elmo Traya (11-2, 8 KO) 6 RUNDA, 10:9 Syrowatka

Traya próbuje odpowiadać, ale Syrowatka raczej ma wszystko pod kontrolą. W drugiej połowie rundy z lewego łuku brwiowego Filipińczyka zacząła spadać krew. Polak jest znacznie lepiej przygotowany kondycyjnie, co wykorzystał w ostatnich sekundach. Mocne ciosy spadły na szczękę Trayi.

Michał Syrowatka (16-1, 5 KO) - Elmo Traya (11-2, 8 KO) 7 RUNDA, Syrowatka przez TKO

To musiało się tak skończyć! Syrowatka od początku zasypał Trayę ciosami, a w tym samym momencie sędzia przerwał walkę, a narożnik Filipińczyka rzucił ręcznik. Cenne zwycięstwo Polaka, który miał jednak spore problemy w drugiej rundzie!

Michał Syrowatka (17-1, 6 KO) pokonał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie Elmo Trayę (11-3, 8 KO)

Już tylko jedno starcie dzieli nas od walki wieczoru! Tymczasem przypomnijmy sobie, co wydarzyło się na wczorajszym ważeniu. Było gorąco!

Awantura na ważeniu! Zimnoch starł się z Mollo (WIDEO)

 

W studiu z Mateuszem Borkiem i Maciejem Miszkiniem jest były mistrz świata WBO wagi junior ciężkiej - Krzysztof Głowacki!

Czas na co-main event!

Kategoria średnia i...

Kamil Szeremeta (14-0, 2 KO) - Jose Antonio Villalobos (9-3-2, 5 KO); 8 rund

Kamil Szeremeta (14-0, 2 KO) - Jose Antonio Villalobos 1 RUNDA, 10:9 Szeremeta

Villalobos sprawił problemy Patrykowi Szymańskiemu na gali Polsat Boxing Night, więc Szeremeta musiał mieć się na baczności. Polak ładnie obniżał pozycję i trafiał na tułów. Bezpieczna runda.

Kamil Szeremeta (14-0, 2 KO) - Jose Antonio Villalobos (9-3-2, 5 KO) 2 RUNDA, 10:9 Szeremeta

Szeremeta stara się boksować na pressingu, a Villalobos ma jeszcze sporo sił. Polak jest aktywniejszy i to jemu sędziowie powinni przypisać tę rundę.

Kamil Szeremeta (14-0, 2 KO) - Jose Antonio Villalobos (9-3-2, 5 KO) 3 RUNDA, 10:9 Szeremeta

Szeremeta na chwilę podkręcił tempo, by po chwili wrócić do punktowania z dystansu. Argentyńczyk sygnalizował w pewnym momencie, że otrzymał cios w tył głowy, ale nic z tych rzeczy! Na razie Polak miał pod kontrolą ten pojedynek.

Kamil Szeremeta (14-0, 2 KO) - Jose Antonio Villalobos (9-3-2, 5 KO) 4 RUNDA, 10:9 Szeremeta

- Nie widzę poprawy siły ciosu - ocenił Andrzej Kostyra. Szeremeta ma kontrolę, przeważa i raz nawet mocno trafił Argentyńczyka, lecz to raczej na skutek skumulowanych ciosów, a nie pojedynczego uderzenia.

Kamil Szeremeta (14-0, 2 KO) - Jose Antonio Villalobos (9-3-2, 5 KO) 5 RUNDA, 10:9 Szeremeta

Villalobosnie nie może rozwinąć skrzydeł, jak w starciu z Szymańskim. Polak nie ma na razie problemów z dystansowaniem rywala. Duża przewaga Szeremety.

Kamil Szeremeta (14-0, 2 KO) - Jose Antonio Villalobos (9-3-2, 5 KO) 6 RUNDA, 10:9 Szeremeta

Duże problemy ma Villalobos - trzy razy musiał przykleknąć bez udziału przeciwnika. To może być jakiś problem z kolanem, lecz Argentyńczyk radzi sobie z Szeremetą, który za wszelką cenę nie szuka nokautu.

Kamil Szeremeta (14-0, 2 KO) - Jose Antonio Villalobos (9-3-2, 5 KO) 7 RUNDA, 10:9 Szeremeta

Tylko dobry balans tułowiem ratuje Villalobosa. Szeremeta miał w tej rundzie rywala przez większość czasu przyklejonego do lin i spokojnie powiększył przewagę.

Kamil Szeremeta (14-0, 2 KO) - Jose Antonio Villalobos (9-3-2, 5 KO) 8 RUNDA, 10:9 Szeremeta

Ostatnia runda była bardzo spokojna: Villalobos nie miał sił na zryw i chciał tylko dotrwać do końcowego gongu, a Szeremeta dołożył kilka ciosów, a za chwilę dopisze kolejne zwycięstwo w karierze. Szkoda, że nie przed czasem...

To była zadziwiająco łatwa przeprawa dla Kamila Szeremety. Czekamy na oficjalny werdykt, który jest oczywistością.

Kamil Szeremeta (15-0, 2 KO) pokonał jednogłośnie na punkty (79:73, 79:73, 78:74) Jose Antonio Villalobosa (9-4-2, 5 KO)

NO TO ZACZYNAMY!

Mike Mollo zmierza już do ringu!

Teraz czas na Krzysztofa Zimnocha!

Czas na hymny.

Krzysztof Zimnoch (20-1-1, 13 KO) - Mike Mollo (21-6-1, 13 KO) 1 RUNDA, 10:9 Zimnoch

Zimnoch nauczony doświadczeniem z pierwszej walki, kiedy Mollo kompletnie zaskoczył go agresją, zdecydowanie wyżej trzyma ręce. Nie daje mu o tym zapomnieć jego narożnik, który cały czas przypomina o szczelnej gardzie. W pierwszej rundzie więcej było raczej klinczu niż ciosów. Zobaczymy, co będzie dalej!

Krzysztof Zimnoch (20-1-1, 13 KO) - Mike Mollo (21-6-1, 13 KO) 2 RUNDA, 10:8 Zimnoch

Po raz kolejny spokojna runda... aż do ostatnich sekund! To właśnie wtedy Zimnoch kapitalnie trafił lewym sierpowym! Polak pięknie odszedł z klinczu, a Mollo padł na deski. Amerykanina uratował gong, ale widać, że jest bardzo oszołomiony!

Krzysztof Zimnoch (20-1-1, 13 KO) - Mike Mollo (21-6-1, 13 KO) 3 RUNDA, 10:9 Zimnoch

Zgodnie z planem Zimnoch od razu rzucił się na zranionego Mollo, który bardzo szybko został zepchnięty na liny. Tam zasypał go ciosami: na górę, na dół i było widać, że Amerykanin ciągle jest oszołomiony. Poruszał się w zwolnionym tempie, ale Zimnochowi zabrakło jednego mocnego ciosu. Czas na rundę czwartą!

Krzysztof Zimnoch (20-1-1, 13 KO) - Mike Mollo (21-6-1, 13 KO) 4 RUNDA 10:9 Mollo

Zdecydowanie najlepsza runda w wykonaniu Mollo! Amerykanin doszedł do siebie i ruszył na Zimnocha z mocnymi kombinacjami, kompletnie nie przejmując się kontratakami Polaka. Mollo miał rywala przy linach, było gorąco!

Krzysztof Zimnoch (20-1-1, 13 KO) - Mike Mollo (21-6-1, 13 KO) 5 RUNDA, 10:9 Zimnoch

Partia szachów w piątej rundzie. Po szalonych poprzednich starciach obaj nieco zwolnili, bijąc pojedynczymi ciosami. Runda była wyrównana aż do końcówki, w której przewagę osiągnął Zimnoch.


Krzysztof Zimnoch (20-1-1, 13 KO) - Mike Mollo (21-6-1, 13 KO) 6 RUNDA, 10:9 Zimnoch

Zimnoch przyspieszył w drugiej połowie starcia i ponownie wstrząsnął Mollo. Amerykanin wracał do narożnika na chwiejnych nogach. Czekamy na decyzję jego trenera...

Krzysztof Zimnoch (20-1-1, 13 KO) - Mike Mollo (21-6-1, 13 KO) MOLLO NIE WYSZEDŁ DO 7. RUNDY

Sam Colonna poddaje Mike\\'a Mollo. Udany rewanż Krzysztofa Zimnocha!

Mollo powiedział, że miał problem z ręką, lecz nie szuka żadnych wymówek.

Zimnoch przyznał, że jest gotowy na walkę ze Szpilką! - Jeśli promotorzy będą tego chcieli, to jestem na "tak" - stwierdził.