Zmarł pobity współwłaściciel Jagiellonii Białystok

Piłka nożna
Zmarł pobity współwłaściciel Jagiellonii Białystok
fot. jagiellonia.pl

Jarosław Rudnicki, jeden ze współwłaścicieli Jagiellonii Białystok, 19 lutego został ciężko pobity. Niestety nie udało go się uratować. Zmarł 24 lutego o godzinie 23:10.

Wszystko wydarzyło się w Dobrzyniewie Dużym. Pobity Rudnicki został znaleziony na przystanku autobusowym. Przez ostatnie dni przebywał w szpitalu w stanie śpiączki farmakologicznej.

 

Zawodowo, przez większość życia związany był z handlem i branżą FMCG. Uważany był za jednego z pomysłodawców konsolidacji polskiego handlu hurtowego. Założyciel i udziałowiec wielu firm, biznesmen.  Od grudnia 2009 roku Rudnicki był współwłaścicielem Jagiellonii.

 

„Był lokalnym patriotą i miłośnikiem sportu. Szczególne miejsce w jego sercu miała Jagiellonia Białystok, której był akcjonariuszem. W 2013 roku pełnił funkcję wiceprezesa klubu. Z dumą mówił o zawodnikach Jagi, cieszył się z ich sukcesów i z nadzieją patrzył w przyszłość. Miał też drugą sportową pasję – boks. W przeszłości sam go trenował, potem chętnie wspierał rozwój pięściarstwa w regionie. Piastował funkcję wiceprezesa Podlaskiego Komitetu Olimpijskiego” - napisano na oficjalnej stronie klubu.

 

Jak informuje policja, sprawca brutalnego pobicia został zidentyfikowany i trafił na trzy miesiące do aresztu. To 36-letni mieszkaniec Białegostoku. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, w których przyznał się do popełnionego czynu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

SA, jagiellonia.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze