Paris Saint-Germain rozbiło Olympique Marsylia w szlagierze Ligue 1

Paris Saint-Germain górą w szlagierowym spotkaniu 27. kolejki Ligue 1! Koledzy Grzegorza Krychowiaka rozbili na wyjeździe Olympique Marsylia 5:1. Polaka kolejny raz zabrakło w kadrze meczowej.

Ten mecz wzbudzał we Francji ogromne zainteresowanie. Wystarczy wspomnieć, że sprzedano wszystkie bilety na Stade Velodrome. Nie mogło być jednak mowy o nowym rekordzie frekwencji, ponieważ ze względów bezpieczeństwa na trybunach zabrakło kibiców PSG.

Paryżanie nie potrzebowali jednak wsparcia fanów, by pokazać swoją siłę. Już na początku pierwszej połowy, w odstępie dziesięciu minut, wyprowadzili dwa ciosy. Na listę strzelców najpierw wpisał się Marquinhos, później to samo zrobił Edinson Cavani. Marsylczycy, mający w składzie między innymi Patrice'a Evrę czy Dimitri Payeta, byli bezradni...

W drugiej części meczu obraz gry się nie zmienił. Dominacja Cavaniego i spółki nie podlegała żadnej dyskusji. Efekt? Kolejne gole! Tym razem Yohanna Pele’ego pokonali Lucas, Julian Draxler i Blaise Matuidi. Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie Roda Fanniego. Co ciekawe, był to ich pierwszy celny strzał w tym spotkaniu.

PSG podtrzymało swoją świetną passę. Dwanaście zwycięstw i dwa remisy - tak wygląda bilans paryżan w ostatnich czternastu meczach z OM. Ostatnią porażkę ponieśli 27 listopada 2011 roku.

Olympique Marsylia – Paris Saint-Germain 1:5 (0:2)

Bramki: Rod Fanni 70 - Marquinhos 6, Edinson Cavani 16, Lucas 50, Julian Draxler 61, Blaise Matuidi 72