Salwy Nainggolana zdemolowały Inter! Roma górą w hicie

W meczu dwóch wielkich włoskich firm zobaczyliśmy prawdziwy spektakl jednego aktora. Radja Nainggolan skradł show w Mediolanie i dwoma przepięknymi trafieniami rozwiał nadzieje Interu na korzystny wynik w starciu z AS Romą. Wicelider utrzymał więc dystans do prowadzącego Juventusu, ale czystego konta nie dopisał sobie Wojciech Szczęsny.

Inter walczył o złapanie odjeżdżającego podium Serie A, AS Roma o utrzymanie dystansu do liderującego Juventusu. Starcie włoskich potęg budziło wielkie emocje, a na boisku było kilku zawodników klasy światowej, gotowych by skraść widowisko.

Ta sztuka udała się Radji Nainggolanowi, który dwoma atomowymi strzałami uciszył stadion Giuseppe Meazza. Pierwsze nadeszło już w 12. minucie po zejściu do środka boiska - Belg precyzyjnym uderzeniem ze skraju pola karnego dał gościom prowadzenie. Tuż po przerwie przyszło trafienie numer dwa, tym razem rozgrywający podprowadził piłkę przez kilkadziesiąt metrów i szukając rozwiązania na finalizację akcji raz jeszcze huknął zza pola karnego, tym razem w drugi róg bramki.

Za głowę złapał się niedowierzający Samir Handanović, jednak Inter był bezradny aż do 80. minuty. Gola kontaktowego i jednocześnie honorowego na dziesięć minut przed końcem strzelił najlepszy snajper Nerrazurrich, Mauro Icardi. Potencjalnie nerwową końcówkę uspokoił Diego Perotti, który na bramkę na 3:1 zamienił rzut karny w 85. minucie.

Roma traci siedem punktów do prowadzącego Juventusu. Cały mecz w barwach gości rozegrał Wojciech Szczęsny.

Inter Mediolan - AS Roma 1:3 (0:1)

Bramki: Icardi 81' - Nainggolan 12', 56', Perotti k. 85'

Inter: Handanovic; Murillo, Medel, D'Ambrosio; Candreva (Gabriel 75'), Gagliardini, Kondogbia, Perisic; Brozovic (Eder 55'), Joao Mario (Banega 80'); Icardi

Roma: Szczęsny; Rudiger, Fazio, Manolas; Peres (Vermaelen 89'), Strootman, De Rossi (Paredes 84'), Jesus; Salah (Perotti 71'), Nainggolan; Dzeko

Żółte kartki: Perisic, Murillo - De Rossi, Fazio