Ważne zwycięstwo Milanu w cieniu kontrowersji. Polski mecz na remis

Nieczysto wykonany rzut karny Carlosa Bakki wywołał wiele kontrowersji.

Bohaterami zostali najlepsi strzelcy, a trzy punkty dały rzuty karne. Ten scenariusz łączył tego popołudnia mecze Lazio i Milanu, które w stosunku 1:0 ograły swoich rywali. W "polskim" meczu 90 minut w barwach Palermo rozegrał Thiago Cionek, zaś Karol Linetty na boisku w barwach Sampdorii pojawił się na ostatnie pół godziny gry.

Z perspektywy polskiego kibica najciekawszym spotkaniem niedzielnego popołudnia w Serie A było starcie Palermo i Sampdorii. W barwach gospodarzy 90 minut rozegrał reprezentacyjny obrońca Thiago Cionek, zaś w wyjściowym składzie gości zabrakło miejsca dla Karola Linetty'ego. Pomocnik w 59. minucie zastąpił Lukę Cigariniego, a jego zespół wyrównał w ostatnich minutach po akcji napastników Luisa Muriela i Fabio Quagliarelli. Dla zespołu z Sycylii trafił z jedenastu metrów Ivan Nestorovski.

Minimalne, ale niezwykle ważne zwycięstwa dopisały sobie walczące o europejskie puchary ekipy Lazio i Milanu. Scenariusz obu spotkań był bliźniaczy: trzy punkty dały trafienia z rzutów karnych. Dla zespołu ze stolicy trafił Ciro Immobile, z kolei trzy punkty Milanowi zapewnił Carlos Bacca. Na MAPEI Stadium w Sassuolo nie obyło się bez kontrowersji, bowiem kolumbijski napastnik z jedenastu metrów trafił... obiema nogami.

Bacca najzwyczajniej w świecie się poślizgnął, jednak mimo protestów gospodarzy sędzia bramkę uznał. Wcześniej takiego stałego fragmentu gry dla gospodarzy nie wykorzystał Domenico Berardi, który posłał piłkę obok bramki świętującego w sobotę "osiemnastkę" Gianluigiego Donnarummy.

Wyniki spotkań z godziny 15:

Palermo - Sampdoria 1:1 (Nestorovski k. 31' - Quagliarella 90')
Chievo - Pescara 2:0 (Birsa 12', Castro 61')
Crotone - Cagliari 1:2 (Stoian 10' - Joao Pedro 32', Borriello 69')
Genoa - Bologna 1:1 (Ntcham 90+4' - Viviani 57'; czerwona kartka: Torosidis 75' z Bologni)
Lazio - Udinese 1:0 (Immobile k. 72')
Sassuolo - AC Milan 0:1 (Bacca k. 22')