Kowalkiewicz - Gadelha na UFC 212!

Sporty walki
Kowalkiewicz - Gadelha na UFC 212!
fot. youtube.com

Czołowie zawodniczki kategorii słomkowej dostały to, o co prosiły! Karolina Kowalkiewicz (10-1, 1 KO, 2 SUB) zmierzy się z Claudią Gadelhą (14-2, 2 KO, 6 SUB) na gali UFC 212 w Rio de Janeiro.

Dana White, prezydent największej organizacji MMA na świecie, już od momentu porażki Kowalkiewicz z Joanną Jędrzejczyk na gali w Nowym Jorku przyznał, że starcie łodzianki z Claudią Gadelhą wydaje mu się najlepsze. Obie zawodniczki to przecież czołówka kategorii do 115 funtów (Brazylijka jest na pierwszym miejscu, a Polka - na drugim), więc o poziom nie trzeba się martwić.

Kowalkiewicz również cieszyła się na myśl spotkania z Gadelhą i już w rozmowie z flocombat.com zaproponowała jej konfrontację w oktagonie. Brazylijka szybko odpowiedziała na Twitterze - oczywiście twierdząco. W poniedziałek organizacja UFC potwierdziła, że do ich starcia dojdzie 3 czerwca na gali UFC 212 w Rio de Janeiro.

 

Co łączy obie zawodniczki? Łącznie przegrały trzy walki - wszystkie z Jędrzejczyk. Gadelha zdążyła już odbić się po porażce, wygrywając pewnie na punkty z Cortney Casey w listopadzie 2016 roku.

Walką wieczoru będzie starcie o pas kategorii piórkowej między mistrzem Jose Aldo (26-2, 14 KO, 2 SUB) a tymczasowym mistrzem Maxem Hollowayem (17-3, 7 KO, 2 SUB).

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze