Leicester City jak z zeszłego sezonu! Mistrzowie Anglii pokonali Liverpool

Leicester City pokonało u siebie Liverpool 3:1 w poniedziałkowym meczu 26. kolejki Premier League. Mistrzowie Anglii zagrali jeden z lepszych meczów w tym sezonie i pokazali, że brak Claudio Ranieriego na ławce rezerwowych niekoniecznie musi wyjść im na złe.

Po sobotnim zwycięstwie Chelsea stało się jasne, że Leicester City straciło matematyczne szanse na obronę tytułu mistrza Anglii. To nie był oczywiście największy problem, gdyż w czwartek z klubem pożegnał się Claudio Ranieri - twórca największej sensacji w historii Premier League. Taka decyzja wywołała wielką dyskusję, czy Włoch po takim osiągnięciu zasłużył na takie potraktowanie. To w poniedziałek nie miało już większego znaczenia, a "Lisy" pod dowództwem Craig Shakespeare'a starły się z Liverpoolem.

Od pierwszej minuty było widać, że gospodarze byli bardzo zmotywowani, by uzyskać korzystny rezultat. Biegali bardzo dużo, atakowali pressingiem już pod polem karnym Simona Mignoleta i stwarzali bramkowe okazji. Po niespełna trzydziestu minutach jedną z nich na gola zamienił Jamie Vardy, którego kapitalnym podaniem obsłużył Marc Albrighton. Aż nie chce się wierzyć, ale była to pierwsza bramka w lidze zdobyta przez mistrzów Anglii w tym roku!

Jeszcze przed przerwą Leicester prowadziło 2:0 po kapitalnym trafieniu Danny'ego Drinkwatera. Anglik zebrał piłkę daleko za polem karnym i bez przyjęcia huknął nie do obrony, a Mignolet tylko bezradnie patrzył, jak futbolówka wpada do siatki. "Lisy" miały wszystko pod kontrolą, bo Liverpool nie był tego dnia dobrze dysponowany. W drugiej połowie swojego drugiego gola dołożył Vardy, a bramka Coutinho była tylko na otarcie łez.

Dzięki tej wygranej - przerwana seria sześciu meczów bez zwycięstwa w Premier League - mistrzowie Anglii awansowali na 15. miejsce w tabeli. Nad znajdującym się w strefie spadkowej Crystal Palace mają dwa punkty przewagi, a w kolejnej kolejce mają arcyważny mecz z Hull City.

W kadrze meczowej gospodarzy zabrakło Marcina Wasilewskiego oraz Bartosza Kapustki.

Leicester City - Liverpool 3:1 (2:0)

Bramki: Vardy 28, 60, Drinkwater 39 - Coutinho 68.

Leicester City: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez (80 Gray), Drinkwater, Ndidi, Albrighton (90+1 Chilwell) - Okazaki (68 Amartey), Vardy.

Liverpool: Mignolet - Clyne, Matip, Lucas (84 Woodburn), Milner - Lallana (66 Origi), Can, Wijnaldum - Mane (66 Moreno), Firmino, Coutinho.