Sporty walki

Burneika: Mam nadzieję, że "Popek" nie będzie...

Parke w ostatni weekend na gali BAMMA 28 pokonał większościową decyzją sędziów Paula Redmonda i zanotował drugie zwycięstwo z rzędu. Wcześniej walczył dla organizacji UFC, dla której stoczył aż dziewięć pojedynków - pięć wygranych, trzy porażki oraz jeden remis. Na swoim koncie zapisał zwycięstwa m.in. z Rezą Madadim czy Jonem Tuckiem. Parke niewątpliwie jest aktualnie jednym z najciekawszych zawodników walczących poza organizacją UFC.

W mediach społecznościowych Anglik wyraził ogromną chęć walki z Mateuszem Gamrotem na gali KSW 39: Colosseum. - KSW, potrzebujecie pretendenta na walkę z Gamrotem. Nie chrońcie go już dłużej. Ja nie martwię się o pas, ale dajcie mi tylko jego osobę - napisał Anglik na TWitterze.
Parke dodatkowo udzielił obszernego wywiadu dla portalu FloCombat, w którym zdradził, że organizacja KSW kontaktowała się z nim w sprawie możliwej walki z Gamrotem. - Chcę się z nim bić. KSW kontaktowało się ze mną w sprawie tej walki w ubiegłym tygodniu przed moim pojedynkiem na BAMMA. To mogłaby być walka za dużą kasę, bo jestem dla niego największym nazwiskiem. Nie muszę się z nim bić o pas, bo szczerze nie obchodzi mnie żaden pas - czytamy na FloCombat.