MŚJ w biathlonie: 10. miejsce Polek na zakończenie mistrzostw

W słowackim Osrblie indywidualnie Kamila Żuk najlepiej zaprezentowała się w biegu pościgowym. Zajęła 10. lokatę.

Reprezentacja Polski w biathlonie nie zdobyła żadnego medalu mistrzostw świata juniorów i juniorów młodszych, które we wtorek zakończyły się w słowackim Osrblie. W ostatniej konkurencji - sztafecie juniorek 3x6 km - biało-czerwone zajęły 10. miejsce.

Kamila Żuk ukończyła swoją zmianę na pierwszej pozycji, ale później Kamili Cichoń nie wyszło strzelanie i musiała przebiec dwie rundy karne. Polki przestały się wówczas liczyć w walce o czołówkę. Startująca na ostatniej zmianie Joanna Jakieła nie miała już szans awansować na podium.

Jakieła osiągnęła na Słowacji najlepszy wynik ze wszystkich biało-czerwonych w konkurencjach indywidualnych. Zajęła piąte miejsce w sprincie na 6 km juniorek młodszych.

Klasyfikację medalową wygrali Rosjanie. Wywalczyli łącznie 11 medali: pięć złotych, cztery srebrne i dwa brązowe.