Porażka Tauronu MKS na pożegnanie z Ligą Mistrzyń

W spotkaniu szóstej kolejki grupy C Ligi Mistrzyń, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza na własnym terenie przegrał z Azerrail Baku 2:3. Dla zespołu z Dąbrowy Górniczej to pożegnanie z europejskimi pucharami w tym roku.

Pierwszą odsłonę spotkania w Dąbrowie Górniczej lepiej rozpoczęły gospodynie, które  szybko wyszły na czteropunktowe prowadzenie (9:4). Akcję Azerrail blokował m. in. duet Horka-Sikorska, a rywalki nie potrafiły wykorzystać kontrataków. Siatkarki z Azerbejdżanu odrobiły straty, bloki dąbrowianek obijała Bokan, a po punktowym bloku na Cabrerze wyszły na prowadzenie 18:19. W końcówce asa posłała Radenković i wydawać by się mogło, że Azerki zwycięstwo w pierwszej partii mają zapewnione. Blok Horki sprawił, że na tablicy wyników był remis, a po błędzie Kanthong, to zawodniczki MKS-u miały piłkę setową. W następnej akcji więcej szczęścia miały rywalki i piłka po obronie wróciła na połowę dąbrowianek, a piłkę setową wykorzystały zawodniczki Azerrail (24:26).

Drugi set ponownie rozpoczął się od prowadzenia gospodyń spotkania. Siatkarki z Baku popełniały błędy własne, a Ciesiulewicz posłała dwa asy serwisowe. Dąbrowianki seriami zdobywały punkty, a dobrze w ataku prezentowały się Sikorska i Ganszczyk. Seta zepsutą zagrywką zakończyła Moim Sukuku (25:16).

Trzecia partia była najbardziej wyrównaną w całym spotkaniu. Seta asem serwisowym rozpoczęła Radenković, a siatkarki Azerrail wyszedł na dwupunktowe prowadzenie.  Czwarta ekipa poprzedniego sezonu Orlen Ligi wyrównała, a potem po ataku Ganszczyk miała dwa „oczka” przewagi. W końcówce to zawodniczki Azerrail były górą, obijały blok dąbrowianek i akcji Kanthong zakończyły seta do 22.

Czwarta partia źle rozpoczęła się dla libero Valerii Mammadovej, która podkręciła staw skokowy i musiała opuścić boisko. Zawodniczki Tauronu MKS wyszły na prowadzenie i tylko powiększały swoją przewagę. Zwycięstwo w tej partii dąbrowiankom zapewniła Ciesiulewicz.

Tie-break także należał do ekipy z Dąbrowy Górniczej, walka łeb w łeb trwała tylko do stanu po 4. Jeszcze przed przerwą techniczną MKS miał trzy punkty przewagi i wydawać się mogło, że zwycięstwo w spotkaniu maja zapewnione. Azerrail wyrównał, gospodynie grały niedokładnie i popełniały błędy własne. Zwycięstwo Azerrail przypieczętowała Zhidkova.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Azerrail Baku  2:3  (24:26, 25:16, 22:25, 25:22, 10:15)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Horka, Acea Cabrera, Dziękiewicz, Paszek, Ciesiulewicz, Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk, Castiglione, Sikorska, libero: Lemańczyk, Darbek.

Azerrail Baku: Aliyeva, Bettendorf, Gurbanova, Kanthong, Abdulazimova, Moim, Yagubova, Bokan, Radenkovic, Zhidkova, Dobi, Karimova, libero: Salbishvili, Mammadova.