ATP w Acapulco: Djokovic z del Potro już w 2. rundzie!

Novak Djokovic pokonał Słowaka Martina Klizana 6:3, 7:6 i awansował do drugiej rundy turnieju w Acapulco. W niej zmierzy się z Juanem Martinem del Potro, który nie bez problemów ograł w swoim pierwszym meczu Amerykanina Francesa Tiafoe 6:4, 3:6, 7:6.

Djokovic i del Potro trafili w Acapulco do świetnie obsadzonej górnej części drabinki i już w 2. rundzie mogli spotkać się na meksykańskich kortach. Najpierw musieli ograć jednak swoich pierwszych rywali, co nie było taką oczywistością. Mniej problemów ze swoim przeciwnikiem miał "Nole", który w dwóch setach poradził sobie ze Słowakiem Martinem Klizanem. W drugiej partii do zwycięstwa Djokoviciowi potrzebny był jednak tie-break, w którym faworyt wygrał do czterech.

Dłużej na swoje zwycięstwo pracował del Potro, który mierzył się z wielką nadzieją amerykańskiego tenisa - Francesem Tiafoe. 19-latek postawił Argentyńczykowi trudne warunki i nie podłamał go nawet przegrany pierwszy set. Wygrał drugą partię i doprowadził do trzeciej odsłony, w której doszło do tie-breaka. W decydującym gemie bezkonkurencyjny był już del Potro, który tym samym awansował do kolejnej rundy.

Mecz z Djokoviciem w Acapulco będzie już 16. bezpośrednim starciem obu panów. W 11 dotychczasowych spotkaniach triumfował Serb, a del Potro ma do tej pory na koncie 4 triumfy. Argentyńczyk wygrał jednak z Serbem ostatni mecz, który rozegrany został na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Kapitalne spotkanie zakończyło się po myśli argentyńskiego tenisisty po dwóch tie-breakach.

Transmisje turnieju w Acapulco na sportowych antenach Polsatu!