"Królewscy" rzutem na taśmę ratują jeden punkt z Las Palmas!

W 24. kolejce Primera Division Real Madryt zremisował z UD Las Palmas 3:3. Wynik ten oznacza, że na fotelu lidera pozostanie Barcelona, która do tej pory rozegrała jeden mecz więcej od "Królewskich". Od 47. minuty goście z Majorki grali w przewadze, gdyż czerwoną kartkę obejrzał Gareth Bale.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze, którzy cały czas plasują się w czubie ligowej tabeli. Las Palmas, po dobrym początku sezonu, zanotowało ostatnio spadek formy i przegrało cztery mecze z rzędu.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. W 8. minucie wynik otworzył Isco, wykorzystując świetne prostopadłe podanie od Mateo Kovacicia. Dwie minuty później był już remis, gdy świetnym dryblingiem w polu karnym Realu, a następnie fenomenalnym strzałem w okienko popisał się Pedro Dominguez.

Na początku drugiej odsłony z boiska wyrzucony został Bale. Napastnik "Królewskich" zupełnie zagotował się goniąc jednego z zawodników gości. Najpierw za faul obejrzał żółtą kartkę, a następnie za niesportowe zachowanie musiał opuścić plac gry.

W 56. minucie ręką we własnym polu karnym zagrał Sergio Ramos. Sędziujący zawody David Fernandez Borbalan nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Jonathan Viera i strzałem w kierunku lewego słupka pokonał Keylora Navasa. Trzy minuty później przyjezdni wyszli na dwubramkowe prowadzenie, kiedy gola na 3:1 strzelił Kevin-Prince Boateng.

Wynik ten utrzymywał się do 86. minuty, jednak podopiecznym Zinedina Zidane'a rzutem na taśmę udało się uniknąć blamażu. Dwie bramki na wagę remisu strzelił w końcówce niezawodny Cristiano Ronaldo i gospodarzom udało uratować się jeden punkt.

Real Madryt - UD Las Palmas 3:3 (1:1)

Bramki: Isco 8', Ronaldo 86', 90' - Dominguez 10', Viera 56', Boateng 59'.

Żółte kartki: Bale, Ramos, Morata, Ronaldo - Simon, Boateng, Halilovic.

Czerwona kartka: Bale (niesportowe zachowanie).

Real Madryt: Keylor Navas - Marcelo - Sergio Ramos, Nacho, Daniel Carvajal - Toni Kroos, Mateo Kovacić (71' Karim Benzema), Isco (65' Lucas) - Cristiano Ronaldo, Alvaro Morata (71' James Rodriguez), Gareth Bale.

UD Las Palmas: Javi Varas - Javier Castellano, Pedro Bigas (27' Aythami Artiles), Mauricio Lemos, David Simón - Vicente Gómez - Kevin-Prince Boateng (69' David Santana), Jese Rodriguez, Pedro Dominguez, Roque Mesa - Jonathan Viera (75' Alen Halilović).

Sędzia: David Fernandez Borbalan.