W pięciu kolejkach w grupie D drugie miejsce zajmuje zespół Craiovej, który odniósł dwa zwycięstwa, ma na swoim koncie 7 punktów i zespół PGE Skry wyprzedza o jeden punkt. Właśnie bezpośrednie starcie w Bełchatowie rozstrzygnie, która drużyna awansuje do fazy play-off.

 

W pierwszym spotkaniu z S.C.M. "U" Craiova na inaugurację europejskich rozgrywek bełchatowianie niespodziewani ponieśli porażkę z debiutantami w Lidze Mistrzów 1:3. Pierwszą partię przegrali na przewagi na przewagi, w drugiej ponownie lepsi byli gracze z Rumunii. Gra Skry lepiej zaczęła wyglądać dopiero w trzeciej partii, ale na nielwie to się zdało i to S.C.M. Craiova triumfował  w całym meczu. W  rumuńskim zespole bardzo dobry mecz zagrał atakujący, Laurentiu Lica, który zdobył aż 23 punkty.

 

- Ten mecz jest dla nas jak finał Ligi Mistrzów. Musimy go wygrać – mówił środkowy bełchatowian, Srećko Lisinac, cytowany na oficjalnej stronie klubu. A Karol Kłos dodał: - Lubię takie spotkania o wszystko. Jest większa mobilizacja i adrenalina, nie myśli się o niczym innym, tylko o tym, żeby umieścić piłkę w boisku. Liga Mistrzów to zupełne inne granie. Cały czas walczymy, budujemy atmosferę i chociaż nasze mecze są ciężkie i nie gramy tak fantastycznie, to potrafimy odwrócić wynik – powiedział.

 

Bełchatowianie do ostatecznej rozgrywki w fazie grupowej Ligi Mistrzów przystąpią podbudowani ważnym trumfem w PlusLidze nad drużyną Jastrzębskiego Węgla 3:2. Dzięki temu zwycięstwu wspięli się z 5. na 3. miejsce w ligowej tabeli.

 

Czy PGE Skra awansuje do fazy play-off Ligi Mistrzów?

 

Transmisja spotkania PGE Skra Bełchatów - S.C.M. "U" Craiova od godziny 20:00 w Polsacie Sport Extra. Komentują Marek Magiera i Wojciech Drzyzga.