Piłkarz Leicester City pokłócił się z legendą Liverpoolu! "Ja wygrałem Premier League, a ty nie"

Piłka nożna
Piłkarz Leicester City pokłócił się z legendą Liverpoolu! "Ja wygrałem Premier League, a ty nie"
fot. PAP
Wes Morgan (z lewej), Kasper Schmeichel oraz Danny Simpson po wręczeniu trofeum za zdobycie Premier League w sezonie 2015/2016.

Choć Leicester City nie spisuje się najlepiej w trwającym sezonie, to Danny Simpson - prawy obrońca "Lisów" był w środę w bojowym nastroju. Dwa dni po zwycięstwie z Liverpoolem, opublikował na Twitterze zdjęcie, które wywołało sporą dyskusję...

Mistrzowie Anglii wygrali dopiero pierwszy mecz w 2017 roku. Dodatkowym bodźcem było na pewno zwolnienie cudotwórcy z zeszłego sezonu Claudio Ranieriego, które dobiło się szerokim echem nie tylko na Wyspach Brytyjskich. Piłkarze z Leicester zagrali jednak świetny mecz przeciwko Liverpoolowi, wygrali 3:1 i przynajmniej na moment uciszyli krytyków, a tych przecież w ostatnim czasie nie brakuje.

W środę Danny Simpson - jeden z graczy Leicester - opublikował na Twitterze zdjęcie, które musiało wywołać poruszenie w mediach społecznościowych. - Tylko to tu zostawię. Bez obrazy, ale nie sądzę, bym kiedykolwiek zobaczył Garry'ego Neville'a trenującego w koszulce Manchesteru City - napisał. Fotografia przedstawiała Jamie'ego Carraghera - legendę Liverpoolu w trykocie... Evertonu. Carragher występował w Liverpoolu w latach 1996-2013 i święcił z tym klubem najważniejsze triumfy. Oczywiście poza mistrzostwem kraju.

Carragher nie krył oburzenia faktem, że Leicester po zwolnieniu Ranieriego nagle zagrało kapitalny mecz, równie dobry jak te z poprzedniego sezonu. Powyższe zdjęcie powstało w wyniku kręcenia materiału do jednego z programów dla Sky Sports, został nagrany razem z aktualnym liderem klasyfikacji strzelców Premier League, a także najlepszym strzelcem w historii Evertonu - Romelu Lukaku. To jednak wystarczyło Simpsonowi, by obrać go za cel.

Szybko na post Simpsona odpowiedział Neville, którego nazwisko użył piłkarz Leicester. - Przygotuj się na rewanż. On jest bezwzględny - napisał. I się zaczęło, bo Carragher także ruszył ze swoim atakiem. - Więcej ofensywy z twojej strony niż w poniedziałek? - zapytał.

- Przestań, Jamie. Twoją pracą jest sprawdzenie statystyk. Czy nie jesteśmy tylko przeciętnymi piłkarzami, którzy wygrali najlepsza ligę świata? - zapytał retorycznie Simpson. I poszedł jeszcze o krok dalej. - Szanuję twoje zdanie i jako obrońca podziwiam cię i to, co osiągnąłeś. Jednakże, ja wygralem ligę, a ty nie - dodał.

Myślałem, że masz coś więcej! Jesteś częścią tych śmiesznych piłkarzy z Manchesteru United, którzy sięgali po mistrzostwo z pięcioma meczami w sezonie? Skup się na Sevilli, Daniel - odpisał Carragher, lecz bardzo szybko otrzymał ripostę...

Spór był bardzo uważnie śledzony przez fanów Premier League. Carragher często wypowiada się w ostry sposób o obecnych piłkarzach i możemy być pewni, że jeśli Simpsonowi powinie się noga, to natychmiast to skomentuje.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze