PlusLiga: Hidalgo Oliva zostaje w Jastrzębskim Węglu

Siatkówka
PlusLiga: Hidalgo Oliva zostaje w Jastrzębskim Węglu
fot. PAP

Jastrzębski Węgiel przedłużył kontrakty z kilkoma czołowymi zawodnikami. Salvador Hidalgo Oliva, Lukas Kampa oraz Maciej Muzaj zostaną w klubie z PlusLigi na dłużej.

Nowe kontrakty Salvadora oraz Lukasa będą obowiązywać przez następne dwa sezony, natomiast w przypadku Macieja zawarta została nowa roczna umowa z możliwością jej przedłużenia o kolejny rok.

 

– Jestem szczęśliwy, że zdołaliśmy przedłużyć kontrakty z tymi graczami. Po pierwsze, to oznaka i uznanie tego, jak dobrze prezentowaliśmy się w tym sezonie jako grupa oraz tego, jak oni dobrze grali. Po drugie zaś, jest to przejaw tego, w jakiej kondycji znajduje się Klub. Pod względem finansowym jesteśmy w stanie rozpocząć planowanie czegoś większego w dłuższej perspektywie. To znakomity dzień. Taki który sprawia, że jestem uradowany –  powiedział trener Jastrzębskiego Węgla Mark Lebedew.

 

 

Adam Gorol – prezes zarządu klubu z Jastrzębia Zdroju – odniósł się w swym komentarzu do każdego z wymienionych zawodników z osobna:

 

– Salvador wniósł tyle od strony sportowej i nie tylko – jest gwiazdą PlusLigi i Jastrzębskiego Węgla, idolem kibiców – że tak naprawdę przedłużenie współpracy z nim było dla nas priorytetem. Do tej pory praktycznie nie zdarzało się, by jakiemuś klubowi udało się go zatrzymać na dłużej niż rok. U nas w sumie będzie grał przez trzy lata. To tylko potwierdza fakt, jak bardzo jesteśmy z niego zadowoleni.

 

– Jeśli chodzi o Lukasa Kampę, to tutaj wracamy do tego, co było przed rokiem. Wówczas wraz z Markiem Lebedewem rozpoczynaliśmy budowę nowego składu od rozgrywającego i była lekka obawa, czy uda nam się godnie zastąpić odchodzącego z Klubu Michala Masnego. Dziś wiem, że tak jest. Jeśli do tego dodamy naszego nowego przyjmującego Sebastiana Schwarza, trenera oraz Salvadora, którzy władają językiem niemieckim, to można powiedzieć, że w pewnym sensie postawiliśmy na niemiecką "technologię" w Klubie.

 

– Odnosząc się do przedłużenia umowy z Maćkiem Muzajem, chcę podkreślić, że bardzo zależało nam na tym, aby został z nami na dłużej. Jest to zawodnik młody, który stale się rozwija i zaczyna się ocierać o reprezentację Polski. Ma naprawdę duże perspektywy. My w Klubie staramy mu się zapewnić odpowiednie szkolenie, tak by nadal mógł podnosić swoje umiejętności. Maciek pasuje do naszego zespołu i my jako klub również mu pasujemy.

RM, jastrzebskiwegiel.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze