Stambuł BBSK - ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Stambuł BBSK - ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Lukasz Grochala/Cyfrasport

W ostatniej, szóstej kolejce Ligi Mistrzów, lider grupy A ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na wyjeździe w Stambule zmierzy się z miejscowym BBSK. Transmisja spotkania Stambuł BBSK - ZAKSA Kędzierzyn Koźle od godz. 16:00 w Polsacie Sport.

Mistrzowi Polski jako jedni z nielicznych mogą pochwalić się bilansem pięciu zwycięstw i kompletem 15 punktów w europejskich rozgrywkach. Już we wcześniejszych meczach zapewnili sobie awans do fazy play-off, także niezależnie od wyniku starcia w Turcji kędzierzynianie zachowają pozycję lidera grupy, ale zapowiadają, że nie zamierzają odpuszczać.

 

Zespół BBSK w Lidze Mistrzów ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo nad Noliko Maaseik i z dorobkiem 4 punktów zajmuje trzecią lokatę w grupie.

 

Na inaugurację zmagań w Lidze Mistrzów z BBSK, kędzierzynianie triumfowali 3:0, choć w dwóch partiach  wygrywali dopiero na przewagi. Najlepszym zawodnikiem pierwszego spotkania był atakujący mistrzów Polski, Dawid Konarski, który zdobył 19 punktów. Ważnym ogniwem ekipy z Kędzierzyna-Koźla był także przyjmujący, Kevin Tillie, który zmaga się z kontuzją barku i w ostatnim spotkaniu w fazie grupowej LM nie zagra.

 

Spotkanie z wicemistrzem Turcji, będzie także okazją do pojedynku starych znajomych. Atakującym drużyny ze Stambułu jest bowiem Francuz, Antonin Rouzier, który w latach 2011 - 2013 reprezentował barwy zespołu z regionu opolskiego, którym zdobył m. in. Puchar Polski. W spotkaniu w Kędzierzynie-Koźlu zdobył 14 punktów dla swojej ekipy.

 

 

Czy ZAKSA zostanie niepokonana w europejskich pucharach?

 

Transmisja spotkania Stambuł BBSK - ZAKSA Kędzierzyn Koźle od godziny 16:00 w Polsacie Sport. Komentują Przemysław Iwańczyk i Ireneusz Mazur.

ask, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze