Tradycyjnie już redakcja Przeglądu Sportowego, a więc najstarszego dziennika sportowego w Polsce, wytypowała dziesięć jej zdaniem najważniejszych wydarzeń zeszłego roku. – Polski sport ma się coraz lepiej. W ostatnich latach biało-czerwoni dostarczyli kibicom sporo radości. Nie trzeba daleko sięgać pamięcią, by wspomnieć ostatnie sukcesy naszych reprezentantów: występ naszych piłkarzy na EURO we Francji, medale wywalczone na Igrzyskach Olimpijskich, czy wygrana VIVE Kielce w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych... można by tak wymieniać długo – czytamy na stronie internetowej odsłony gazety. Jak się okazało, obok tych wszystkich sukcesów, a także m.in. awansu Legii Warszawa do Ligi Mistrzów czy też dwukrotnej obrony mistrzowskiego tytułu UFC przez Joannę Jędrzejczyk, w plebiscycie umieszczono IEM 2016 w Katowicach.

 

 - Intel Extreme Masters 2016 to było prawdziwe święto e-sportu w Polsce. 113 tysięcy osób odwiedziło katowicki Spodek w marcu zeszłego roku, by oglądać zmagania najlepszych graczy w Europie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też transmisja w internecie, którą obejrzało ponad 34 miliony unikalnych użytkowników – pisze Przegląd Sportowy, motywując swój wybór.

 

W plebiscycie głosować można raz dziennie do 15 marca. Wyniki przedstawione zostaną podczas Forum Sportu i Biznesu SPORTBIZ na PGE Narodowym w Warszawie. Przypomnijmy, że seria imprez Intel Extreme Masters organizowana od 2013 roku w Katowicach została w zeszłym roku niemal jednogłośnie wybrana (81% wszystkich głosów) przez czytelników Gazety Wyborczej najważniejszym wydarzeniem w 45-letniej historii Spodka. Czyżby IEM po raz kolejny zgarnęło tego typu wyróżnienie?