Piłkarze Sandecji zostali królikami doświadczalnymi

Piłka nożna
Piłkarze Sandecji zostali królikami doświadczalnymi
fot. Cyfrasport

Podczas czwartkowej konferencji prasowej przed startem Nice 1 Ligi działacze Sandecji Nowy Sącz poinformowali o zacieśnieniu współpracy pomiędzy klubem, a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu.

Sandecja Nowy Sącz już od dłuższego czasu współpracuje z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu. Dzięki pomocy uczelni piłkarze nie musieli w okresie przygotowawczym jeździć do innych miejscowości, by móc trenować na boiskach ze sztuczną murawą. PWSZ udostępniała klubowi swoje – znajdujące się w Instytucie Kultury Fizycznej – boisko.

 

Współpraca uczelni  klubem obejmuje również badania naukowe. Zawodnicy Sandecji poddawani byli krioterapii ogólnej, badaniom wydolności fizycznej oraz analizie składu ciała i gęstości kości. Ich wyniki analizowali studenci sądeckiej PWSZ, po kierownictwem dr Tomasza Cisonia. Wykorzystają je w swych pracach naukowych.

 

 

Piłkarze Sandecji pierwsze ligowe spotkanie w 2017 roku rozegrają w sobotę – 4 marca. Zmierzą się na własnym boisku z Pogonią Siedlce. Drużyna z Nowego Sącza zajmuje siódme miejsce w tabeli Nice 1 Ligi z dorobkiem 27 punktów, ma jednak zaległe dwa spotkania.

RM, Polsat Sport, sandecja.com.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze