Virtus.pro przegrywa swój pierwszy mecz w fazie grupowej

E-sport
Virtus.pro przegrywa swój pierwszy mecz w fazie grupowej
fot. ELEAGUE

W pierwszym meczu drugiego dnia fazy grupowej turnieju Counter-Strike: Global Offensive rozgrywanego w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2017, Virtus.pro uległo Natus Vincere wynikiem 16:9.

Drugi dzień fazy grupowej turnieju Counter-Strike: Global Offensive rozpoczął się od starcia polskiej formacji Virtus.pro z Natus Vincere na mapie de_train. Nasi rodacy zaliczyli bardzo dobry początek. Po wygranej rundzie pistoletowej Virtusi kontynuowali jeszcze przez kilka rund zwycięską serię. Rywale wyrównali dopiero przy stanie 4:0 i wraz z biegiem czasu doganiali Polaków. Na szczęście biało-czerwoni nie dali się zdominować i końcowe rundy przed zmianą stron należały w większej mierze właśnie do nich. Po piętnastu rundach tablica świetlna ukazywała rezultat 8:7 dla Virtus.pro.

 

Po zmianie stron podopieczni Jakuba 'kubeNa' Gurczyńskiego przegrali rundę pistoletową, co jak się później okazało, miało przełożenie na dalsze losy spotkania... Przy stanie 8-8 zawodnicy Natus Vincere złapali swoje 'momentum' i kontynuowali zwycięską passę niemal do znudzenia. Polacy byli bezsilni, choć ich gra wyglądała na zorganizowaną. Można było odnieść wrażenie, że NEO i spółce brakuje nieco szczęścia. Polska formacja obudziła się na chwilę dopiero przy stanie 15-8. Niestety to było stanowczo za mało i tym samym pierwsze starcie tego dnia zakończyło się wynikiem 16-9 dla GuardiaNa i jego kompanów.

 

Kolejny mecz z udziałem Virtus.pro zaplanowany został na godzinę 13:30. Rywalem ulubieńców polskiej publiczności będzie duńskie North.

Wojciech Podgórski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze