HME Belgrad 2017: Hołub i Święty w finale biegu na 400 m

Justyna Święty (AZS AWF Katowice) czasem 52,60 i Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin) wynikiem 52,76 awansowały do sobotniego finału biegu na 400 m halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Belgradzie. Odpadła Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz) - 53,76.

Hołub w połowie dystansu sporo traciła do dwóch pierwszych zawodniczek, jednak miała rewelacyjne ostatnie 100 m. Nie tylko dogoniła rywalki, ale i zdołała awansować na drugie miejsce, które dało jej awans do finału. Przegrała jedynie z brązową medalistką igrzysk z Londynu na 400 m przez płotki Czeszką Zuzaną Hejnovą - 52,74.

Podobnie dobrze taktycznie swój bieg rozegrała Święty, która jest w życiowej formie. Podopieczna Aleksandra Matusińskiego przegrała w serii tylko ze Szwajcarką Leą Sprunger - 52,17.

Wyraźnie osłabła Baumgart, dla której już występ w półfinale był życiowym sukcesem. W swoim biegu zajęła czwartą lokatę uzyskując czas 53,76.

Halowe ME potrwają do niedzieli. W składzie reprezentacji Polski jest 33 lekkoatletów.