IWGA: Datsiev sportowcem lutego

Inne
IWGA: Datsiev sportowcem lutego
fot. theworldgames2017.com

Międzynarodowe Stowarzyszenie World Games ogłosiło Sportowca Miesiąca. Jest nim Datsi Datsiev, czyli mistrza świata i Europy w kickboxingu!

Datsiev to 28-letni zawodnik kickboxingu z Rosji. Poza sześciokrotnym Mistrzostwem Kraju, do sukcesów Datsiego należy także zdobycie tytułu Mistrza Świata i Europy w kategorii K-1. Podczas The World Games 2017 Rosjanin powalczy w kategorii 78kg.

 

- Każdy dzień zaczynam od lekkiego joggingu. Około godz. 11 mam trening na siłowni, na który składa się sparring, walki w parach i ćwiczenia technik, pomocnych w walkach. Wieczorami zazwyczaj wybieram się na 5-kilometrowy bieg po mieście, a dzień kończę zajęciami z trenerem personalnym - powiedział, gdy zapytano go o przygotowania do The World Games 2017.

 

Przed poważniejszymi zawodami trening mistrza jest dużo intensywniejszy. Plan treningowy zakłada wówczas trening na siłowni aż trzy razy dziennie, a bieganie uzupełniają dodatkowo zajęcia na basenie. Datsiev przyznaje, że w tych dniach nie ma czasu na nic innego – poza spaniem, ale i na to czas jest tylko w nocy. Kiedy jednak znajduje wolne chwile, stara się je wykorzystywać na spotkania z dziećmi i młodymi zawodnikami, podczas których dzieli się wiedzą i sportowym doświadczeniem.

 

- W sporcie zawsze musisz iść na przód. Moją receptą na zwycięstwo jest walka do samego końca, mimo bólu - niczym predator - wyznał.

 

Nie bez powodu Datsiev znany jest w środowisku kickboxingu właśnie jako "Predator".

MC, theworldgames2017.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze