Kapitalna końcówka Legii. Dąbrowski bez sentymentu

A kiedyś było tak...

Legia Warszawa wygrała z Zagłębiem w Lubinie 3:1. Komplet punktów uratowali jej w końcówce Maciej Dąbrowski do spółki z 17-letnim Sebastianem Szymańskim. Ten pierwszy w sezonie 2015/16 reprezentował Zagłębie - w piątek nie drgnęła mu nawet brew.

Wynik meczu w 36. minucie otworzył Thibault Moulin. Francuz wykończył z bliska kapitalną akcję, w której udział brali jeszcze Miroslav Radović i Vadis Odjidja. To właśnie po asyście tego pierwszego Moulin stanął przed pustą bramką.

W 56. minucie wyrównał Arkadiusz Woźniak, któremu asystował Filip Starzyński. 26-letni napastnik pozostawał niekryty w okolicy słupka bramki Arkadiusza Malarza i gdy Starzyński posłał piłkę z rzutu rożnego, ten wpakował ją do praktycznie pustej bramki.

Cztery minuty później mogło być 2:1, bo Lubomir Guldan umieścił piłkę w siatce, ale sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Sytuacja powtórzyła się w 72. minucie. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Filipa Starzyńskiego i uderzeniu Aleksandara Todorovskiego, znów wylądowała w legijnej siatce, ale na nieszczęście "Miedziowych" - asystent znów podniósł chorągiewkę.

Gdy zapowiadała się już trzecia z rzędu strata punktów w Ekstraklasie, Legia włączyła piąty bieg. W 82. minucie Kasper Hamalainen obił Zagłębiu poprzeczkę, piłki jednak w odpowiednim momencie dopadł Maciej Dąbrowski i z bliska umieścił ją w siatce.

W 88. minucie wynik meczu ustalił Sebastian Szymański, który zaledwie osiem minut wcześniej zmienił Guilherme. 17-latek wykorzystał podanie Odjidji-Ofoe. Zagłębie nie miało już czasu, by wyrwać choćby punkt.

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:3 (0:1)

Bramki: Woźniak 56. - Moulin 36., Dąbrowski 82., Szymański 88. Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 10 892.

Zagłębie: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Sebastian Madera, Dorde Cotra - Arkadiusz Woźniak, Łukasz Piątek (85. Filip Jagiełło), Jarosław Kubicki, Filip Starzyński, Łukasz Janoszka (85. Jan Vlasko)- Martin Nespor.

Legia: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Maciej Dąbrowski, Adam Hlousek - Guilherme (80. Sebastian Szymański), Michał Kopczyński, Thibault Moulin, Vadis Odjidja-Ofoe, Kasper Hamalainen (85. Tomasz Jodłowiec) - Miroslav Radović.

Żółte kartki: Janoszka, Nespor, Todorovski - Guilherme, Hlousek.