Liga Mistrzyń siatkarek: Derby Stambułu w play-off

Siatkarki dwóch klubów ze Stambułu - Eczacibasi i Fenerbahce - zmierzą się w rundzie play off Ligi Mistrzyń. Pozostałe dwie pary utworzą Liu Jo Nordmeccanica Modena z Dynamo Moskwa oraz Volero Zurych z Vakifbank Stambuł.

Fenerbahce we wcześniejszej fazie zmagań rywalizowało m.in. z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Turecki klub zajął pierwsze miejsce w grupie C. Zawodniczki Eczacibasi z kolei uplasowały się na drugiej pozycji w grupie D, w której zmierzyły się m.in. z innym lokalnym rywalem - Vakifbankiem. Ten ostatni zespół znalazł się na pierwszym miejscu w tabeli.

Modena to najlepsza ekipa z grupy A, w której wystąpił też m.in. Chemik Police. Dynamo i Volero zajęły dwie czołowe lokaty w grupie B.

Oba polskie kluby zajęły w swoich grupach trzecie miejsce i nie awansowały do play off. Pierwsze spotkania tej fazy rozegrane zostaną między 21 a 23 marca, a rewanże między 4 a 6 kwietnia.

Pewne udziału w Final Four, które odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia w Treviso, jest jako gospodarz Imoco Volley Conegliano. Włoska drużyna w półfinale zmierzy się z lepszym z pary Modena-Dynamo. W drugim spotkaniu może ponownie dojść do derbów Stambułu, o ile Vakifbank pokona Volero. Zwycięzca tego dwumeczu zagra z Eczacibasi lub Fenerbahce.