Urban: Jagiellonię można pokonać

Piłka nożna
Urban: Jagiellonię można pokonać
fot. Lukasz Grochala/Cyfrasport

Trener piłkarskiego Śląska Wrocław Jan Urban przed meczem 24. kolejki ekstraklasy z Jagiellonią w Białymstoku zauważył, że rywale w tym sezonie przegrali na swoim stadionie cztery mecze. - To pokazuje, że Jagiellonię można pokonać – dodał.

Po ostatniej porażce w Chorzowie z Ruchem (0:2) nastroje w Śląsku nie są najlepsze, bo wszyscy zdają sobie sprawę, że pierwsza ósemka mocno się oddaliła. Trener Urban stwierdził, że nie był to zły mecz w wykonaniu jego zespołu, a do szczęścia zabrakło jedynie skuteczności. - Graliśmy dobrze, kreowaliśmy sytuacje, ale znów nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Z jednej strony trzeba coś strzelić, z drugiej grając w ten sposób, ofensywnie, nie jest łatwo zachować czyste konto. Żeby być w górnej ósemce trzeba zdobywać średnio dwa punkty na mecz. To jest nadal możliwe, ale na pewno trudne – dodał.

 

Teraz wrocławian czeka przynajmniej teoretycznie trudniejsze zadanie, bo jadą do Białegostoku na pojedynek z Jagiellonią, która jest wiceliderem tabeli. Szkoleniowiec Śląska analizując najbliższego rywala stwierdził, że gra podobnie to Ruchu. - Oczywiście w pewnym stopniu. Też bardzo szybko przechodzą do ataku i te kontrataki wychodzą im bardzo dobrze. Do takiej gry trzeba mieć szybkich zawodników i takich właśnie mają. Do tego jest u nich jeszcze Konstantin Vassiliev, który świetnie rozprowadza piłki i sam potrafi wykończyć akcje. Ale w tym sezonie przegrali cztery mecze na własnym boisku, czyli to pokazuje, że można ich pokonać – dopowiedział.

 

W kadrze na starcie z Jagiellonią powinien znaleźć się Mateusz Lewandowski, którego wrocławianie w ostatnim dniu okienka transferowego wypożyczyli z Pogoni Szczecin. Zabraknie natomiast znowu Portugalczyka Augusto, który wyleczył już kontuzję, ale w tygodniu ponownie nabawił się drobnego urazu. - Trzeba pomyśleć nad Łukaszem Zwolińskim w pierwszym składzie, bo po to go sprowadziliśmy, by był alternatywą dla Kamila Bilińskiego. Zobaczymy, kto wystąpi w Białymstoku – głośno się zastanawiał Urban.

 

Szkoleniowiec został również zapytany o zmiany we władzach klubu, które mogą się dokonać w najbliższym czasie. - Skupiamy się na sporcie. Ale dobrze, że będzie już prezes na stałe, z którym będzie można pomyśleć o przyszłości, bo wiele spraw jest do załatwienia i ustalenia. Chodzi m.in. o kontrakty zawodników, które wygasają w czerwcu. Teraz jednak skupiamy się na najbliższym spotkaniu – zakończył Urban.

 

Początek meczu Jagiellonia – Śląsk w niedzielę o godz. 15:30.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze