HME Belgrad 2017: Omelko wywalczył srebro

Inne
HME Belgrad 2017: Omelko wywalczył srebro
fot. PAP

Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) wynikiem 46,08 poprawił rekord życiowy i wywalczył w Belgradzie srebrny medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w biegu na 400 m. Najszybszy był Czech Pavel Maslak - 45,77.

W historii tej konkurencji pod dachem lepsze czasy od Omelki uzyskiwali w Polsce jedynie Marek Plawgo (45,39) i Robert Maćkowiak (45,94).

 

Omelko, podopieczny Jacka Skrzypińskiego, na ostatniej prostej zdołał wyprzedzić jeszcze Holendra Liemarvina Bonevacię - 46,26.

 

"Czułem, że jest moc i w końcu to pokazałem. Chciałem podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Cieszę się z tego drugiego miejsca ogromnie" - powiedział.

 

To siódmy medal reprezentacji kraju w Belgradzie. Wcześniej złoto wywalczyli: Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) w pchnięciu kulą i Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) na 1500 m. Po brąz na tym dystansie pobiegła Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) i także na 400 m Justyna Święty (AZS AWF Katowice); w piątek dwa krążki zdobyli tyczkarze - złoty Piotr Lisek (OSOT Szczecin) i brązowy Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL).

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie