Kolejny gol Teodorczyka nie pomógł. Anderlecht przegrał z Mechelen

Łukasz Teodorczyk zdobył swoją 19. bramkę w obecnym sezonie Jupiler Pro League. Gol Polaka nie pozwolił jednak zanotować chociażby punktu Anderlechtowi Bruksela w pojedynku z Mechelen. Zespół "Teo" przegrał 2:3.

Pierwsza połowa fatalnie rozpoczęła się dla Anderlechtu. Mechelen po trzydziestu minutach prowadziło już 2:0. Bramki zdobyli Seth de Witte i Jordi Vanlerberghe. Swoją obecność w pierwszej części gry Teodorczyk zaznaczył... żółtą kartką zdobytą tuż przed przerwą.

Chwilę po zmianie stron Polak dał swojej drużynie gola kontaktowego. Po kilkunastu minutach był już remis, kiedy to do siatki trafił Bram Nuytinck. Jak się okazało Mechelen zdołało się podnieść i przed upływem 90 minut Tim Matthys dał KV trzy punkty.

Teodorczyk ma na koncie 19 bramek i jest najlepszym strzelcem ligi belgijskiej.

KV Mechelen - Anderlecht Bruksela 3:2 (2:0)
Bramki: Seth de Witte 27', Jordi Vanlerberghe 30', Tim Matthys 85' - Łukasz Teodorczyk 54', Bram Nuytinck 71'.