Nice 1 Liga: Remisy czołowych drużyn

Prowadząca Chojniczanka Chojnice zremisowała u siebie z wiceliderem GKS Katowice 2:2 w sobotnim meczu 20. kolejki pierwszej ligi piłkarskiej. Tego wyniku nie wykorzystało trzecie w tabeli Zagłębie Sosnowiec, które zremisowało u siebie ze Stomilem Olsztyn 1:1.

Pierwsze w tym roku spotkanie 1. ligi odbyło się w piątek, kiedy Górnik Zabrze podejmował GKS Tychy. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił dla gospodarzy Łukasz Wolsztyński w 42. minucie. Na trybunach zasiadło 17 777 widzów.

"Trafiliśmy na dobrze przygotowanego, wybieganego rywala. Goście dobrze operowali piłką i walczyli do końca. Tym bardziej cieszy zwycięstwo. Poza tym zagraliśmy na zero z tyłu, a tego brakowało nam jesienią. Otoczka spotkania była świetna" - ocenił trener Górnika Zabrze Marcin Brosz.

Górnik z dorobkiem 30 punktów zajmuje szóste miejsce, ale wyprzedzić mogą go Wigry Suwałki (29 pkt), które w jedynym niedzielnym meczu podejmą Podbeskidzie Bielsko-Biała (25 pkt).

Większość spotkań tej kolejki zostało rozegranych w sobotę. W rywalizacji dwóch kandydatów do awansu do ekstraklasy Chojniczanka zremisowała u siebie z GKS Katowice 2:2. Goście prowadzili już 2:0 po bramkach Andreji Prokica (17) i samobójczej Marcina Biernata (25). Ten drugi zrehabilitował się trzy minuty przed przerwą zdobywając bramkę kontaktową. W 70. minucie do wyrównania strzałem głową doprowadził Andrzej Rybski.

Szansy na dogonienie w tabeli GKS Katowice nie wykorzystali piłkarze Zagłębia Sosnowiec, którzy zremisowali u siebie ze Stomilem Olsztyn 1:1. Gospodarze przegrywali od 69. minuty po golu Grzegorza Lecha. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wyrównał Sebastian Dudek, który wykorzystał rzut karny.

Efektowne zwycięstwo po przerwie zimowej zaliczyła Sandecja Nowy Sącz, która pokonała przed własną publicznością Pogoń Siedlce 4:0. Trzy bramki strzelił Maciej Małkowski (20, 58, 61). Wynik w 68. minucie ustalił Bartłomiej Dudzic. Od 49. minuty goście grali jednak w osłabieniu po czerwonej kartce dla Daniela Chyły. Sandecja z dorobkiem 30 punktów zajmuje czwarte miejsce, ale ma do rozegrania dwa zaległe mecze.

Wyniki meczów 20. kolejki Nice 1 Ligi:

2017-03-03:

Górnik Zabrze - GKS Tychy 1:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Łukasz Wolsztyński (42).
Żółta kartka - Górnik Zabrze: Adam Danch, Szymon Matuszek, Sandi Arcon.GKS Tychy: Mateusz Mączyński,
Dawid Błanik. Czerwona kartka za drugą żółtą - Górnik Zabrze: Szymon Matuszek (90+3).
Sędzia:  Piotr Laszyk (Bytom). Widzów 17 777.

2017-03-04:

Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Siedlce 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Maciej Małkowski (20), 2:0 Maciej Małkowski (58), 3:0 Maciej Małkowski (61),
4:0 Bartłomiej Dudzic (68).
Żółta kartka - Sandecja Nowy Sącz: Mateusz Wdowiak.Pogoń Siedlce: Arkadiusz Jędrych, Daniel Chyła.
Czerwona kartka za drugą żółtą - Pogoń Siedlce: Daniel Chyła (49).
Sędzia:  Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska). Widzów 1 500.

MKS Kluczbork - Stal Mielec 0:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Kamil Radulj (58-karny).
Żółta kartka - MKS Kluczbork: Kamil Nitkiewicz, Mohamed Essam, Rafał Niziołek, Piotr Kwaśniewski.
Stal Mielec: Wasił Panajotow, Piotr Marciniec, Sebastian Zalepa, Krystian Getinger, Robert Sulewski,
Tomasz Libera.
Sędzia:  Mateusz Złotnicki (Lublin).

Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica 2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Karol Angielski (20), 2:0 Damian Michalik (39), 2:1 Petteri Forsell (90+3).
Żółta kartka - Olimpia Grudziądz: Marcin Woźniak, Damian Ciechanowski.Miedź Legnica: Grzegorz Bartczak.
Sędzia:  Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Drutex Bytovia Bytów - Wisła Puławy 0:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Sylwester Patejuk (72).
Żółta kartka - Drutex Bytovia Bytów: Fran Gonzalez.Wisła Puławy: Toni Kolehmainen,
Jakub Smektała, Tomasz Sedlewski, Konrad Nowak.
Sędzia:  Łukasz Bednarek (Koszalin). Widzów 700.

Chrobry Głogów - Znicz Pruszków 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Maciej Machalski (25), 1:1 Karol Danielak (28).
Żółta kartka - Chrobry Głogów: Mateusz Wieteska, Karol Danielak, Ariel Wawszczyk.
Znicz Pruszków: Damian Jakubik, Aleksander Jagiełło, Andrzej Niewulis.
Sędzia:  Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Widzów 1 035.

Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice 2:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Andreja Prokic (17), 0:2 Marcin Biernat (25-samobójcza), 1:2 Marcin Biernat (42),
2:2 Andrzej Rybski (70-głową).
Żółta kartka - Chojniczanka Chojnice: Marcin Biernat, Rafał Grzelak.GKS Katowice: Damian Garbacik,