PŚ w biathlonie: Bieg na dochodzenie kobiet. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Zimowe
PŚ w biathlonie: Bieg na dochodzenie kobiet. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PAP/EPA

W sobotę na olimpijskich trasach w PyeongChang biathlonistki zmierzą się w zawodach Pucharu Świata w biegu na dochodzenie na 10 km. Transmisja biegu na dochodzenie kobiet Pucharu Świata w PyeongChang w Polsacie Sport Extra.

Pierwsza na starcie biegu pościgowego pojawi się najlepsza w czwartkowym sprincie Laura Dahlmeier. Niemka podczas sprintu strzelała bezbłędnie, a równorzędną walkę z Dahlmeier nawiązała tylko Norweżka Tiril Eckhoff - 8,4 s straty. Trzecia, Francuzka Anais Chevalier była wolniejsza już o 41,6 s.

 

Niemiecka biathlonistka, zdobywczyni pięciu złotych i srebrnego medalu tegorocznych mistrzostw świata, wydaje się, że będzie główną faworytką do zwycięstwa w biegu pościgowym na 10 km. W Hochfilzen po jeden ze złotych krążków sięgneła właśnie w tej konkurencji. W poprzednich zawodach w Pucharze Świata w Ruhpolding z kolei najlepsza była Finka, Kaisa Makarainen, która w Korei nie startuje.

 

Wśród Polek jako 12. na trasę wyruszy Monika Hojnisz, która mimo bezbłędnego strzelania, straciła minutę i 20 sekund i z taką stratą przystąpi do sobotniego biegu na dochodzenie na 10 km. Magdalena Gwizdoń pobiegnie z numerem była 18. (1.36,3 straty), Kinga Mitoraj - 54. (2.41,6). Do biegu pościgowego nie przystąpi 64. w czwartek Krystyna Guzik.

 

Transmisja biegu na dochodzenie kobiet biathlonowego Pucharu Świata w PyeongChang od godziny 10:35 w Polsacie Sport Extra. Komentują Magdalena Grzywa i Weronika Nowakowska.

ask, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie