Puchar Świata: Kolejny sezon dominacji Hirschera

Zimowe
Puchar Świata: Kolejny sezon dominacji Hirschera
fot. PAP

Marcel Hirscher potwierdził dominację w ostatnich latach w narciarstwie alpejskim, zapewniając sobie szósty z rzędu triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Austriak ma w dorobku też m.in. sześć tytułów mistrza świata, ale tylko jeden medal olimpijski.

Specjalizujący się w konkurencjach technicznych Hirscher w PŚ nie ma sobie równych od sezonu 2011/12. Szósty z rzędu triumf zapewnił sobie, na pięć zawodów przed końcem rywalizacji, po wygranej w Kranjskiej Gorze. W sobotę dodał do tego także czwarte w karierze zwycięstwo w klasyfikacji cyklu w slalomie gigancie.

 

Łącznie Austriak, który w czwartek świętował 28. urodziny, może jak na razie pochwalić się siedmioma małymi Kryształowymi Kulami - trzy zdobył w slalomie. Zawodów PŚ wygrał zaś 44. Najwięcej razy - 21 - stawał na najwyższym stopniu podium w slalomie gigancie. O raz mniej triumfował w slalomie. W mistrzostwach świata wywalczył sześć złotych krążków i trzy srebrne.

 

Jedynie w przypadku zdobyczy olimpijskich dorobek Hirschera jest jak na razie skromny. Jedyny medal igrzysk - srebro - zdobył w Soczi w slalomie.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze