Stadion w Zabrzu przyciąga kibiców, 200 tys. w ciągu roku

Piłka nożna
Stadion w Zabrzu przyciąga kibiców, 200 tys. w ciągu roku
fot. PAP/Andrzej Grygiel

Piątkowy mecz 1. ligi piłkarskiej Górnik Zabrze - GKS Tychy obejrzało 17 777 kibiców. W sumie od otwarcia zabrzańskiego stadionu w lutym 2016 na jego trybunach zasiadło ponad 200 tys. widzów.

- W zeszłym roku dwukrotnie frekwencja na meczach w Zabrzu była jeszcze większa. W trakcie lutowego (2016) meczu z Ruchem Chorzów stadion zapełnił się do ostatniego krzesełka (24 563 kibiców), a spotkanie z Koroną Kielce obejrzało 18 321 osób. W sumie dotąd na widowni zasiadło 211 912 widzów – powiedziała Ludmiła Hernik ze spółki Stadion w Zabrzu.

 

Zabrzańska arena została oddana do użytku po przebudowie w połowie lutego 2016. Nie pomogło to drużynie utrzymać się w ekstraklasie i wiosną Górnik spadł z najwyższej ligi po raz trzeci w historii.

 

Pierwszy etapu budowy, z kilkumiesięczną przerwą, trwał od 14 września 2011 roku. Objął trybuny z trzech stron boiska. Czwarta, oddana do użytku wraz z całym stadionem w 1934 roku, była cały czas czynna, aby piłkarze mogli grać u siebie. Teraz korzystają z niej tylko dziennikarze.

 

Już po spadku trenerem zabrzan został Marcin Brosz, który zastąpił Jana Żurka.

ask, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie