Policzanki w niedzielnym spotkaniu z Tauronem MKS-em postarają się znaleźć przełamanie po bolesnej porażce w Lidze Mistrzyń. Chemik odpadł z rozgrywek na ostatniej prostej, a teraz skupia się na walce o tytuł najlepszej drużyny OrlenLigi. Dąbrowianki z kolei wciąż liczą się w walce o czwórkę. Aktualnie zajmują piąte miejsce. Do czwartego Developresu SkyRes Rzeszów tracą 5 punktów. Chemik jest liderem, wyprzedzając drugi Impel Wrocław o 7 punktów.

W zespole z Dąbrowy Górniczej niedawno doszło do ważnej roszady na stanowisku trenera. Z rolą pierwszego szkoleniowca pożegnał się Juan Manuel Serramalera. Zastąpiła go Magdalena Śliwa, która dotychczas pełniła rolę drugiego trenera. Pod wodzą Śliwy zespół spisuje się całkiem nieźle. W trzech meczach zanotował dwa zwycięstwa. W lidze pokonał Polski Cukier Muszyniankę, w Lidze Mistrzyń ST Raphael Var VB.

– Mecz w Szczecinie będzie dla nas meczem o wszystko, my jedziemy tam walczyć i nie mamy nic do stracenia, postaramy się, aby to spotkanie stało na jak najlepszym poziomie - mówi Śliwa. Mecz z Chemikiem musimy potraktować jako mecz o medal, chcąc myśleć o grze w pierwszej czwórce drużyn, to musimy tam wygrać, dziewczyny wiedzą, jak mają grać przeciwko policzankom – stwierdziła pani trener, która jest byłą rozgrywającą reprezentacji Polski.

Transmisja meczu Chemik Police - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza od 14:45 w Polsacie Sport.