PlusLiga: Jastrzębski Węgiel wywiózł z Gdańska komplet punktów

W spotkaniu 25. kolejki PlusLigi siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk przegrali z Jastrzębskim Węglem 1:3. W barwach Jastrzębskiego Węgla zadebiutował przyjmujący Sebastian Schwarz, który w minionym sezonie grał w ekipie z Gdańska.

Schwarz niedawno zasilił drużynę z Jastrzębia-Zdroju na zasadzie transferu medycznego. Trener Mark Lebedew szybko dał mu szansę pokazania swych umiejętności, niemiecki przyjmujący zagrał w Gdańsku przeciwko swej byłej drużynie, choć nie wyszedł w pierwszym składzie.

Jastrzębianie walczyli w Ergo Arenie o cenne punkty, istotne w walce o czołową czwórkę PlusLigi. Pewnie wygrali premierową odsłonę (20:25), by drugą oddać gospodarzom praktycznie bez walki. Dobre zagrywki i błędy popełniane przez gości sprawiły, że set zakończył się wynikiem 25:14.

Podrażnieni jastrzębianie kolejną odsłonę rozpoczęli od mocnego uderzenia w postaci skutecznych zagrywek Macieja Muzaja (0:4) i w dalszej części seta utrzymywali przewagę. Wynik tej partii na 18:25 ustalił asem serwisowym Marcin Bachmatiuk. Czwarty set przyniósł najwięcej emocji i zakończył się rywalizacją na przewagi. W końcówce w roli głównej wystąpił Muzaj, który przesądził o zwycięstwie przyjezdnych. MVP: Lukas Kampa.

Jastrzębski Węgiel zajmuje po tym meczu trzecie miejsce w ligowej tabeli; z dorobkiem 56 punktów, wyprzedza o jeden czwartą PGE Skrę Bełchatów, a o trzy piąty Indykpol AZS Olsztyn.

Lotos Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 1:3 (20:25, 25:14, 18:25, 26:28)

Lotos Trefl: BartoszGawryszewski, Miłosz Hebda, Michal Masny, Mateusz Mika, Dmytro Paszycki, Damian Schulz - Piotr Gacek (libero) oraz Wojciech Grzyb, Szymon Jakubiszak, Fabian Majcherski, Patryk Niemiec, Bartosz Pietruczuk

Jastrzębski Węgiel: Damian Boruch, Jason De Rocco, Lukas Kampa, Grzegorz Kosok, Maciej Muzaj, Salvador Hidalgo Oliva - Jakub Popiwczak (libero) oraz Marcin Bachmatiuk, Marcin Ernastowicz, Sebastian Schwarz, Patryk Strzeżek.

Wyniki meczów 25. kolejki PlusLigi:

2017-03-02: Onico AZS Politechnika Warszawska - Effector Kielce 1:3 (23:25, 25:18, 18:25, 20:25)
2017-03-03: Łuczniczka Bydgoszcz - Espadon Szczecin 1:3 (21:25, 25:20, 23:25, 22:25)
2017-03-04: Cerrad Czarni Radom - Cuprum Lubin 3:0 (27:25, 26:24, 25:21)
2017-03-04: GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 2:3 (22:25, 25:21, 20:25, 25:22, 13:15)
2017-03-04: Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia 2:3 (25:19, 25:23, 17:25, 21:25, 10:15) Low Win
2017-03-04: BBTS Bielsko-Biała - MKS Będzin 1:3 (25:20, 17:25, 14:25, 26:28)